Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Adrian z Rydułtów Mistrzem Polski Południowej

30.01.2012 19:47 | 12 komentarzy | art

Rydułtowianie Adrian Klapec i Tomasz Stefaniak zostali medalistami Mistrzostw Polski Południowej w siłowaniu na rękę. W sobotę 28 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się VI edycja tej imprezy.

Tomasz Stefaniak (w środku) zdobył brązowy medal w silnie obsadzonej kategorii do 86 kg.

W tym roku do Wodzisławia przyjechało 45 zawodników, w tym 4 panie m.in. z Warszawy, Piaseczna Wrocławia, Częstochowy. W poprzednich latach impreza gromadziła nieco więcej uczestników. - Zawody wypadają bezpośrednio przed Mistrzostwami Polski i niektórzy zawodnicy chcąc oszczędzić siły do Wodzisławia nie przyjeżdżają – wyjaśnia Przemysław Gajdowicz, organizator mistrzostw, który sam kiedyś siłował się na rękę i radził sobie w tym całkiem nieźle. - Z roku na rok przyjeżdżają za to coraz lepsi siłacze. Tak wysokiego poziomu sportowego jak w tym roku jeszcze tu nie było – przekonuje Gajdowicz. Jego słowa potwierdza Tomasz Stefaniak z Rydułtów, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, startujących w sobotę w Wodzisławiu. Wywalczył brązowy na lewą rękę w kategorii do 86 kg. - Jeszcze nigdy moja kategoria wagowa nie była tak silnie obsadzona. Dlatego ten medal ma dla mnie dużą wartość – mówi zawodnik.

Stefaniak razem z juniorem Adrianem Klapcem byli jedynymi zawodnikami, reprezentującymi powiat wodzisławski na mistrzostwach. Klapec w kategorii open junior zdobył dwa medale – złoty w zapasach na lewą rękę (pokonał mistrza kraju juniorów) i srebrny w zapasach na rękę prawą. W zawodach nie startował jego starszy brat Denis, który na razie zawiesił starty w imprezach siłaczy. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw został Natan Kajdas, który wywalczył 4 złote medale – w kategorii open senior na prawą i lewą rękę, oraz w kategorii do 95 kg, również na prawą i lewą rękę.