Dwa medale unitów w Danii

31.01.2012 13:16 | 0 komentarzy | kozz

Srebro dla Grzegorza Wanke i brąz dla Kamila Błońskiego oraz 8. miejsce Dawida Tejchmana, to wyniki zawodników z Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz w Międzynarodowym turnieju Fila w Zapasach Klasycznych.

Turniej odbył się 27 i 28 stycznia w duńskim mieście Nykobing. W zawodach udział wzięło 21 państw z całego świata. Polskę reprezentowało dziewięciu zawodników. Raciborscy unici pokazali się z jak najlepszej strony, mimo tego, że poziom był na bardzo wysoki wywalczyli dwa medale i jedno 8. miejsce. Najlepszym zawodnikiem naszej reprezentacji i klubu z Raciborza był Grzegorz Wanke, startujący w kategorii do 66 kg. Grzegorz w finale uległ w dwurundowym pojedynku doświadczonemu zawodnikowi z Niemiec Frankowi Stablerowi, należy podkreślić, że Niemiec w ubiegłym roku wywalczył na mistrzostwach świata kwalifikację olimpijską, co świadczy że jest czołowym zawodnikiem. Kamil Błoński startujący w kategorii do 120 kg zdobył brązowy medal, co jest również wielkim sukcesem. Startujący w kategorii wagowej do 60 kg Dawid Tejchman wygrał jeden pojedynek z Martinem Lorentzem (Norwegia) i później przegrał z Christophem Bastem (Niemcy) i Aslanem Abdullinem (Rosja) po czym zakończył turniej na 8. pozycji. Polska reprezentacja w punktacji drużynowej została sklasyfikowana na drugiej pozycji za Rosją i przed Norwegią.