Pięć goli Unii Racibórz z Pogonią Szczecin

21.02.2012 09:10 | 0 komentarzy | kozz

W poniedziałek wieczorem na sztucznej nawierzchni w Niechorzu mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz, wygrały z Pogonią Women Szczecin 5:0. Dwie bramki dla ekipy Remigiusza Trawińskiego zdobyła Chinasa.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Katarina Istokova, która już w 30 sekundzie zdobyła gola na 1:0. W 23. minucie było już 2:0 po akcji dwójkowej Aleksandra Sosnowska – Chinasa Okoro Gloria ta ostatnia otrzymała prostopadłe podanie, które bez problemu zamieniła na bramkę. W 38. minucie ponownie Chinasa stanęła przed szansa zdobycia trzeciej bramki jednak zmarnowała strzał z rzutu karnego. W pierwszej połowie przeciwniczki próbowały ambitnie zawalczyć, ale oprócz trzech niegroźnych rzutów wolnych niczego nie wskórały.

Po przerwie nadal dominowały unitki. W 54. minucie Natalia Chudzik urwała się z lewej strony i dograła na 16 metr do Katarzyny Krupy, która nie zmarnowała okazji. Jedenaście minut później po szkoleniowej akcji raciborskich piłkarek padła czwarta bramka. Rozpoczęły ja młodziutkie Karolina Wieczorek i Dżesika Jaszek potem piłka trafiła do Patrycji Pożerskiej, która uruchomiła Chudzik. Natalia zrobiła zamach czym zwiodła obrończynię i posłała piłkę w długi róg. Końcowy wynik ustaliła Chinasa strzałem głową po rzucie rożnym.

Trener Remigiusz Trawiński podkreślił, że jego podopieczne rozegrały dzisiaj szybki, żywy mecz. Widać, że z każdym sparingiem forma rośnie i to bardzo cieszy cały sztab szkoleniowy.

Kolejny sparing unitki rozegrają 22 lutego w Niechorzu z Olimpią Szczecin o godz. 18.00.

Skład:
I połowa: Wilk - Leśnik, Górnicka, Konsek - Istokova, Mika, Sosnowska, Bojdova - Żelazko - Chinasa, Wiśniewska
II połowa: Antończyk - Istokova, Mika, Pawlak - Chudzik, Pożerska, Sosnowska, Bojdova (60. Wieczorek) - Krupa - Chinasa, Wiśniewska (60. Jaszek)

RTP Unia Racibórz - Pogoń Women Szczecin 5:0 (2:0)
Istokova 1., Chinasa 23., 87.-głową, Krupa 54., Chudzik 65.