Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Złoto Zalewskiej i Tokarczyka

21.02.2012 10:14 | 0 komentarzy | kozz

W Brzeszczach o miano mistrza Śląska na bieżni, skoczniach i rzutni rywalizowali młodzicy.

Daria Zalewska w środku

Do sportowej rywalizacji przyłączyli się uczniowie ZSOMS, którzy pod okiem trenerów Joanny Skalik i Karola Szynola dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik sportowy.

Złoty medal zawisł na szyi Darii Zalewskiej, która wygrała bieg na 60 metrów przez płotki z czasem 9.93 s. Wynik ten jest życiowym rekordem Darii. Złotem udekorowany został również Dawid Tokarczyk za pchnięcie kulą na odległość 10,87 m. Życiówka, którą w ten sposób ustanowił zapewniła Dawidowi pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyli skoczkowie: Anna Nowacka w skoku wzwyż na wysokość 145 cm oraz Dawid Korona w skoku w dal na odległość 5,40 m. Brązowe medale zarezerwowali dla siebie sprinterzy na 60 metrów - Angelika Kokora, która przebiegła ten dystans w czasie 8,16 s. oraz Szymon Żyłka, który 60 metrów pokonał w 7,62 s. Obydwoje ustanowili swoje rekordy życiowe. W finałach mistrzostw Śląska znalazły się również Nikola Żebrowska, która uplasowała się na 4. miejscu w biegu na 60 metrów przez płotki z czasem 11,51 s oraz Natalia Węglarz, która zajęła 6. miejsce w biegu na 60 metrów z czasem 8,63 s. - Okazało się, że ciężka praca podczas ferii zimowych opłaciła się, gdyż przywieźli oni z Brzeszcz 6 medali oraz kilka dobrych wyników - podsumowała trener Joanna Skalik.