Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Trzynastka Unitek, sześć goli Chinasy

22.02.2012 22:20 | 1 komentarz | kozz

13:0 - takim wynikiem zakończył się mecz sparingowy RTP Unia Racibórz i Olimpii Szczecin, który został rozegrany w Niechorzu.

Formą strzelecką błysnęła zawodniczka z Gwinei Równikowej - Chinasa Okoro Gloria, która dla raciborskiego zespołu zdobyła sześć goli. Cztery bramki na swoim koncie zapisała Dżesika Jaszek, niespełna 16-letnia juniorka RTP Unia. Do siatki szczecinianek trafiały również Katarzyna Krupa, Anna Żelazko i Ivana Bojdova.

Przez pierwsze pół godziny gra była w miarę wyrównana. Piłkarki Olimpii ograniczały się do obrony własnej bramki co robiły w miarę skutecznie. Jednak kolejne 60 minut meczu przypominało "grę w dziadka", bo przeciwniczki nie wytrzymały kondycyjnie trudów meczu.

W opinii trenera Remigiusza Trawińskiego najładniejszą akcją meczu była ta, która poprzedziła zdobycie pierwszej bramki. Piłkarki Unii wyprowadziły piłkę z obrony do ataku poprzez kolejnych osiem podań z pierwszej piłki, a skutecznie akcję sfinalizowała Dżesika Jaszek.

W sobotę 25 lutego o godz. 15.00 unitki zagrają sparing z Turbiną Poczdam.

RTP Unia Racibórz - Olimpia Szczecin 13:0 (3:0)

Chinasa 56., 67., 73., 84., 87., 89., Jaszek 5., 13., 53., 78., Krupa 41., Żelazko 68., Bojdova 82.

Skład Unii:

I połowa: Janeczek - Leśnik, Mika, Konsek - Chudzik, Krupa, Pożerska, Wieczorek (Bojdova 24.) - Żelazko - Wiśniewska, Jaszek;

II połowa: Wilk - Leśnik, Górnicka, Konsek - Istokova, Sosnowska, Mika, Bojdova - Żelazko - Chinasa, Jaszek