Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Łukasz Zejdler zadebiutował w U-21

29.02.2012 17:16 | 1 komentarz | kozz

Polska reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej do lat 21 przegrała z równieśnikami z Bułgarii 1:0. Ważniejsza od wyniku jest informacja, iż debiut w kadrze w tej kategorii wiekowej zanotował raciborzanin Łukasz Zejdler.

Powołany na ten mecz wychowanek raciborskiej Unii, a obecnie piłkarz Banika Ostrawa - Łukasz Zejdler, zagrał od pierwszej minuty meczu. Jedyną bramkę zdobył Anton Karaczanakow w 78. minucie spotkania.

Mecz rozegrano w bułgarskim Błagojewgradzie. Reprezentacja prowadzona przez Stefana Majewskiego przebywa tam na zgrupowaniu od 26 lutego do 1 marca.

Zejdler swoje pierwsze powołanie otrzymał do reprezentacji Polski U-19, następnie regularnie występował w kadrze U-20. Dziś swój debiut zaliczył w U-21 wraz z kilkoma znanymi piłkarzami z boisk Bundesligi i Ekstraklasy.

Skład Polski: Wojciech Pawłowski - Łukasz Zejdler, Rafał Janicki, Piotr Malarczyk, Filip Modelski - Tomasz Kupisz, Grzegorz Krychowiak, Ariel Borysiuk, Mateusz Klich, Michał Żyro - Łukasz Jamróz. W II połowie grali także: Michał Jonczyk, Łukasz Teodorczyk, Paweł Lisowski.