Zwycięstwo I LO w turnieju halowej piłki nożnej

14.03.2012 19:45 | 8 komentarzy | przy

Piłkarki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu wygrały VIII Makroregionalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt, który odbył się dziś w Rafako Arena. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy - Zespół Szkół Zawodowych, a trzecie II Liceum Ogólnokształcące z Kędzierzyna-Koźla.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn reprezentujących szkoły ponagimnazjalne z Raciborza, Rybnika, Kędzierzyna-Koźla i Głubczyc. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął starosta raciborski Adam Hajduk.

W finale drużyna I LO pokonała pierwszą drużynę ZSZ 1:0 i po raz drugi z rzędu sięgnęła po puchar turnieju. Brązowe medale zdobyły zawodniczki II LO z Kędzierzyna-Koźla, które w meczu o trzecie miejsce okazały się lepsze od raciborskiego SMS-u, wygrywając 2:0.

Najlepszą zawodniczką wybrano Natalię Hamadę (II LO Kędzierzyn-Koźle), natomiast najlepszą bramkarką Julię Klinik (ZSO nr 1). Królową strzelców została Martyna Jaruga (ZSOMS). Przyznano również puchar fair-play, który trafil w ręce drużyny ZSZ.

Rozgrywki grupowe

Gr. A
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 Racibórz - Zespół Szkół Kietrz 3:0 (wo)
Zespół Szkół Kietrz - Zespół Szkół Zawodowych II 0:3 (wo)
Zespół Szkół Zawodowych II - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 Racibórz 0:1

Gr. B
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego - Zespół Szkół Technicznych Rybnik 5:1
Zespół Szkół Technicznych Rybnik - Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych 1:0
Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego 0:4

Gr. C
Zespół Szkół Ogólnokształcących Głubczyce - Gimnazjum nr 1 Racibórz 0:0
Gimnazjum nr 1 Racibórz - II Liceum Ogólnokształcące Kędzierzyn-Koźle 0:5
II Liceum Ogólnokształcące Kędzierzyn-Koźle - Zespół Szkół Ogólnokształcących Głubczyce 0:0