Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Medale pływaków na mistrzostwach Polski juniorów

19.03.2012 14:27 | 29 komentarzy | przy

Z Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich i 17-18-letnich raciborzanie przywieźli w sumie siedem medali.

Trzy medale zdobył Krzysztof Tokarski: złoty na dystansie 50 metrów oraz srebrne na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Katarzyna Nawaryńska pływając stylem grzbietowym wywalczyła dwa medale: srebro (na 200m) i brąz (na 100 m). Na dystansie 50 m zajęła czwarte miejsce. Świetnie zaprezentowała się również Katarzyna Rogacz, która wypływała brąz na dystansie 50 m stylem klasycznym, a na 400 m stylem zmiennym uzyskała rekord życiowy i zajęła miejsce tuż za podium.

Na Mistrzostwach Polski juniorów 17-18-letnich raciborscy pływacy zdobyli jeden medal - brąz wywalczyła Magdalena Kiersztyn na 100 m st. zmiennym.

Wszyscy medaliści są uczniami ZSOMS w Raciborzu oraz klubu MKS - SMS Victoria Racibórz.

W najbliższy weekend w Raciborzu na pływalniach SMS i PWSZ odbędą się Mistrzostwa Polski szkół podstawowych i gimnazjalnych.