Kornelia Marek wróciła po dyskwalifikacji i zdobyła brąz MP

21.03.2012 19:35 | 5 komentarzy | art

Dziś rozegrane zostały pierwsze zawody w ramach Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich. W biegu na 5 km stylem dowolnym 3. miejsce zajęła Kornelia Marek z Marklowic.

Zawodniczce AZS AWF Katowice 16 marca zakończyła się dyskwalifikacja, jaka została na nią nałożona po igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Wówczas wykryto w jej krwi niedozwoloną substancję.

Przez ostatni rok Marek ostro trenowała i jak widać przyniosło to efekty. Na trasach Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, gdzie odbywają się tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich marklowiczanka przegrała tylko Agnieszką Szymańczak i Eweliną Marcisz.

Na 15. miejscu sklasyfikowana została siostra Korneli, Agata Marek. Na 19. miejscu zawody ukończyła juniorka Sylwia Molitor (rocznik 1995). Obie reprezentują barwy UMKS-u Marklowice.

Dziś rozegrany został też sprint mężczyzn techniką dowolną. Junior Marek Skatuła (rocznik 1994) z UMKS Marklowice, sklasyfikowany został na miejscu 28.