środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Kornelia Marek dwukrotną mistrzynią Polski

26.03.2012 21:58 | 4 komentarze | art

Kornelia Marek zdominowała rywalizację kobiet w Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich. Indywidualnie zdobyła 2 złote i 1 brązowy medal. Z drużyną AZS AWF Katowice dorzuciła złoty medal w wyścigu sztafet.

16 marca zakończyła się dyskwalifikacja, jaka została nałożona na Marek po igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Wówczas wykryto w jej krwi niedozwoloną substancję. Czas zawieszenia wykorzystała na wyleczenie urazów i trening, co przyniosło wymierne efekty. Na trasach Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, gdzie odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Polski, pod nieobecność Justyny Kowalczyk marklowiczanka była najlepszą zawodniczką. W tyle zostawiała aktualne członkinie kadry A. Najpierw w środę 21 marca Kornelia Marek wywalczyła brązowy medal w sprincie. Jak się okazało była to zapowiedź jeszcze lepszych wyników w kolejnych startach. W czwartek 22 marca popularna Kola była już bezkonkurencyjna, zwyciężając w wyścigu na 5 km stylem klasycznym. Sukces ten powtórzyła w sobotnim wyścigu na 15 km stylem dowolnym ze startu wspólnego. W ostatnim dniu mistrzostw jej drużyna AZS AWF Katowice, wywalczyła złoty medal w wyścigu sztafet. Marek była jedną z członkiń sztafety.

W MP startowali również zawodnicy reprezentujący UMKS Marklowice. Agata Marek, Sylwia Molitor i Marek Skatuła kończyli wyścigi na dalszych lokatach.