Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Marko Team zwycięzcą Wodzisławskiej Ligi Piłki Siatkowej

03.04.2012 08:06 | 0 komentarzy | art

Marko Team pokonał w finale 8 edycji WLPS ekipę Karlika. Miejsce trzecie dla drużyny Bebiki.pl, która pokonała obrońców tytułu drużynę Silesii Lubomia.

Drużyna Marko tryumfowała w tegorocznej edycji WLPS

W tegorocznej edycji ligi, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu wzięło udział 10 zespołów, które co tydzień rozgrywały mecze w halach Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przed tygodniem rozegrano mecze półfinałowe. Awans do finału turnieju uzyskały drużyny Marko i Karlika. Przegrani półfinałów czyli Bebiki.pl i Silesia miały powalczyć o trzecie miejsce. I to ten mecz został w niedzielę 1 kwietnia rozegrany najpierw.

Po dwóch ciężkich setach Silesia prowadziła 2:0 i wydawało się, że obrońcy tytułu zdobędą przynajmniej brązowy medal. Ale Bebiki nie zamierzały się poddać i partię nr 3 rozstrzygnęły na swoją korzyść, bijąc Silesię do 16. Siatkarskie porzekadło mówi, że jak drużyna prowadzi 2:0 a mimo to nie potrafi rozstrzygnąć następnego seta na swoja korzyść to z reguły przegrywa cały mecz 2:3. Nie inaczej było i tym razem. Po przegranej partii nr 3 Silesia przegrała również kolejnego seta i o losach małego finału miał zadecydować tie break. Tutaj znów wyraźnie lepsze była ekipa Bebiki.pl która tym samym uplasowała się na najniższym stopniu podium. To spory sukces drużyny, która w lidze występuje dopiero od dwóch sezonów.

Finał okazał się widowiskiem mniej zaciętym, co nie znaczy, że pozbawionym emocji. Najbardziej wyrównany był set pierwszy, w którym Marko wygrało na przewagi. W kolejnych partiach Karlik nie był w stanie dotrzymać kroku rywalom i mecz zakończył się wynikiem 3:0.