Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Zawodnik Górnika Radlin medalistą Mistrzostw Polski

21.05.2012 20:59 | 0 komentarzy | art

Daniel Skatuła, 25-letni szpadzista TS-u Górnik Radlin wywalczył brązowy medal 82. Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozegranych 19 i 20 maja w Katowicach. To jego życiowy sukces.

Zawodnik Górnika Radlin medalistą Mistrzostw Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W drodze do finałowej ósemki najlepszych polskich szpadzistów w trakcie eliminacji  bezpośredniej Daniel Skatuła pokonał najpierw Seweryna Brzozowskiego z Legii Warszawa  15:11 a następnie Piotra Maciejczyka z AZS-AWF Kraków również 15:11. W następnej walce musiał uznać wyższość Kamila Wrony z KKS-u Kraków ulegając temu zawodnikowi 10:15.

Dobrze spisała się również drużyna szpadzistów Górnika w rozgrywanych jednocześnie Drużynowych Mistrzostwach Polski. Swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki potwierdziła, zajmując w stawce 16 najlepszych drużyn w kraju wysokie 6. miejsce. W pierwszym swoim meczu radlinianie zwyciężyli drużynę AZS-AWK Katowice 45:35 , awansując tym samym do ośemki najlepszych drużyn kraju. Następnym przeciwnikiem była złożona w całości  z zawodników kadry narodowej ekipa AZS-AWF Wrocław. Po dramatycznym meczu zwyciężyli zawodnicy z Wrocławia 44:41. W kolejnym pojedynku  radlinanie wygrali 45:42 z Muszkieterem Gliwice. W meczu o 5. miejsce zmierzyli się z zespołem AZS-AWF Karków ulegając zaledwie jednym trafieniem 44:45.

Drużyna radlińskich szpadzistów walczyła w składzie: Daniel Skatuła, Sebastian Krall, Paweł Blanik i Mateusz Rok.

 

(art)