"Piłkarska Majówka" z RTP Unia Racibórz dla Pawłowa

24.05.2012 15:30 | 0 komentarzy | red

Dwa zespoły UKS-u Pawłów nie miały sobie równych podczas dzisiejszego turnieju "Piłkarska Majówka" z RTP Unia Racibórz, który odbył się na boisku Orlik przy Szkole Podsatawowej nr 15 w Raciborzu.

Mistrz Polski w piłce nożnej kobiet, RTP Unia do wspólnej zabawy zaprosił uczennice pierwszych klas szkół podstawowych i przedszkoli z Raciborza, a także z Pawłowa i Gamowa (niestety te ostatnie nie dojechały). Już pierwsze spotkania pokazały, że o najwyższe pozycje walczyć będą młode piłkarki z Pawłowa i w ostatecznym rozrachunku obie drużyny z tamtejszego UKS-u zajęły dwie pierwsze lokaty. Na najniższym stopniu podium stanęła pierwsza drużyna SP 15 w Raciborzu, która bardzo ambitnie walczyła z bardziej piłkarsko zaawansowanymi rywalkami. Będące na turnieju w roli sędzi zawodniczki raciborskiej Unii, przyznały również wyróznienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką wybrana została Sandra Wojtaszek (UKS Pawłów), a najlepszą bramkarką Aleksandra Piekarska (SP 15). Przed właściwymi zawodami szansę na występ w poważnym meczu piłkarskim dostały maluchy z Przedszkola nr 26 w Raciborzu. W ich gronie najlepiej na bramce spisywała się Maja Spiczak, a z zawodniczek z pola wyróżnienie otrzymała Martyna Krupa. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i statuetki.