środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

30.05.2012 21:39 | 14 komentarzy | tora

Czechy zwyciężyły w I Międzynarodowych Mistrzostwach w Mini Futbolu w Rydułtowach. Drugie miejsce zajęła Dania, trzecie Chorwacja. Finał turnieju odbył się 30 maja na boisku Naprzodu Rydułtowy.

Czechy górą, Polska daleko! W Rydułtowach już poznaliśmy mistrza Europy

W meczu o 3. miejsce zmierzyły się Chorwacja czyli Szkoła Podstawowa z Kobyli i Hiszpania (zespół 2 SP 1 w Rydułtowach). Chorwacja wygrała 6:2. W finale Czechy (SP Orlova) wygrały z Danią (SP Czernica ) 13:1. Polska czyli zespół 4 SP 1 w Rydułtowach z dorobkiem 3 punktów nie awansował z grupy.

Rozgrywany od 21 maja I Międzynarodowe Mistrzostwa w Mini Futbolu okazały się znakomitą imprezą, która dostarczyła wielu emocji. Zmierzyło się 16 zespołów zgłoszonych przez szkoły podstawowe z Rydułtów, Czernicy, Kobyli, Gaszowic, Rzuchowa, Szczerbic, Pogrzebienia oraz z czeskiego miasta Orlova. W kwietniu odbyło się losowanie reprezentacji, pod barwami których zespoły rywalizowały w turnieju. Wyjątkiem była SP z Orlovej, której przyporządkowano Czechy. Reprezentacje podzielone były tak samo, jak podczas zbliżających się mistrzostw Euro 2012. Faza grupowa, ćwierćfinały i półfinały rozegrano na 4 rydułtowskich orlikach. Dwa mecze o miejsca medalowe rozegrano już na naturalnej murawie  boiska Naprzodu Rydułtowy. Dekoracja odbyła się na stadionie oraz na parkingu przed otwierana tego dnia Galerią Rydułtowy. Inwestor galerii DL Invest Group był jednym ze sponsorów turnieju. Każdy uczestnik otrzymał upominki.

Przygotowaniem turnieju zajął się komitet organizacyjny, na którego czele stał wiceburmistrz Rydułtów Henryk Hajduk. Pomysłodawca imprezy Alojzy Musioł, legenda rydułtowskiej piłki, nauczyciel, trener i wychowawca powiedział, że turniej przekroczył jego wyobrażenia o 300 procent. Kolejna edycja turnieju ma być rozegrana w przyszłym roku.