Krzysztof Tokarski najlepszym pływakiem mistrzostw Polski

15.07.2012 19:41 | 13 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 23:01

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu - Krzysztof Tokarski został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w kategorii chłopców.

Krzysztof Tokarski podczas jednego z treningów

Swój sukces przypieczętował kolejnym złotym medalem, który wywalczył w niedzielę na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Tokarski jak i jego trener Maria Gawliczek otrzymali cenne nagrody w postaci tableta i aparatu fotograficznego.

Katarzyna Nawaryńska wywalczyła w niedzielę srebrny medal na 100 metrów stylem grzbietowym. Blisko podium były Aleksandra Tomala i Katarzyna Rogacz. Tomala zajęła dwukrotnie 4. miejsce na MPj 15-letnich, a Katarzyna Rogacz tuż za podium uplasowała się jednokrotnie.

Krzysztofa Tokarskiego trenuje Maria Gawliczek, natomiast Katarzynę Nawaryńską, Aleksandrę Tomalę i Katarzynę Rogacz trenerzy Ewa Lewandowska i Rafał Bałys.

Łącznie w MPj 15- i 16- letnich pływacy ZSOMS Racibórz wywalczyli 8 medali.