Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Unia - Lokomotive: Nie wszystko wychodziło zgodnie z założeniami

30.07.2012 19:46 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarki RTP Unia Racibórz zremisowały na stadionie Bruno-Ploche w Lipsku 2:2 z tamtejszym Lokomotive, kolejnym przedstawicielem niemieckiej Bundesligi.

Unitki przegrywały już 2:0 po golach piłkarek Lipska zdobytych w 34. i 57. minucie. Stracone bramki były efektem błędów defensywy oraz straty piłki przy rozegraniu w środku pola. Kontaktową bramkę zdobyła tradycyjnie strzałem głową Chinasa Okoro Gloria w 60. minucie, a wynik ustaliła Hanna Konsek po nowym wariancie rozegrania rzutu rożnego.

Z relacji trenera Trawińskiego wynika, że jego podopieczne rozegrały słabsze spotkanie. Było dużo biegania, ale mało gry kombinacyjnej. Trener przeprowadził też kilka roszad w składzie, testując zawodniczki na nowych pozycjach. Nie wszystko wychodziło i nie było zgodne z przedmeczowymi założeniami. Jednak pamiętać należy, że Unitki mogą odczuwać zmęczenie kolejnymi sparingami i długimi podróżami jakie odbyły w ciągu kilku ostatnich dni.

W najbliższą środę i piątek raciborskie zawodniczki rozegrają kolejne sparingi. Przeciwnikiem Unitek będzie mistrz Serbii Spartak Subotica. Mecze odbędą się w Raciborzu, a będzie to dla obu drużyn generalna próba przed eliminacjami Ligi Mistrzyń.

RTP Unia (I połowa): Wilk - Leśnik, Sosnowska, Pawlak - Istokova, Pożerska, Sykorova, Wiśniewska - Krupa - Chinasa, Tarczyńska.

RTP Unia (II połowa): Janeczek - Istokova, Górnicka, Pawlak - Chudzik, Pożerska, Sosnowska, Konsek, Sykorova - Chinasa, Wiśniewska.