Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Juniorzy wygrali ligę południową

02.10.2012 20:07 | 1 komentarz | pm

Lekkoatleci Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik wygrali grupę południową ligi juniorów podczas zawodów w Bielsku-Białej Wapienicy.

Mateusz Nitner poprawił swój rekord życiowy podczas zawodów w Lubljanie

Na drugim miejscu uplasował się zespół Piasta Gliwice, a trzecią pozycję zajął Sprint Bielsko Biała.
Wiosną na skutek licznych kontuzji zespół z Rybnika nie awansował do finału ligi, gdzie występuje po eliminacjach 16 najlepszych zespołów kraju. Na zawodach w Wapienicy rybniczanie byli jednak bezkonkurencyjni, a zawodnicy uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów. Najlepsze wyniki z ekipy TL ROW Rybnik uzyskali Mateusz Nitner w rzucie młotem 59.57 i Mateusz Magiera w trójskoku 15.00. Ci dwaj zawodnicy oraz Dawid Skorupa i Paulina Potyka zakończą tegoroczny sezon startowy w Pradze, gdzie będą reprezentować, w finale czeskiej ekstraligi juniorów, zespół Sokola Opava.
Warto nadmienić, że Mateusz Nitner w ubiegłym tygodniu uczestniczył w Pucharze Europy Juniorów w Lubljanie, gdzie wynikiem 63.05m w rzucie młotem zajął wysokie 3. miejsce i ustanowił rekord życiowy.