Trzy medale dla zapaśników z Raciborza

29.10.2012 13:24 | 0 komentarzy | kozz

27 października w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach klasycznych.

W kategorii do 66kg Miejski Klub Zapaśniczy Unia reprezentował Mateusz Wanke. Mateusz wywalczył brązowy medal przegrywając tylko w walce półfinałowej z zawodnikiem Edgarem Melkumow AKS Piotrków Trybunalski. W walce o brązowy medal Mateusz pokonał Macieja Michalczuka z Podlasia Białystok. W kategorii do 120kg tytuł z zeszłego roku obronił Kamil Błoński. Tegoroczny Mistrz Polski Seniorów, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata nie dał najmniejszych szans rywalom. Kamil stoczył trzy walki które wygrywał na przewagi punktowe. W finałowym pojedynku Kamil Błoński spotkał się Adrianem Czudzinowiczem z ZKS Granica Gdańsk. W tym samym czasie w grupie kadetów walczył Przemysław Siudak w turnieju pod patronem im. Ryszarda Dworoka. Przemysław wywalczył srebrny medal w kategorii do 69kg. Siudak przegrał w walce o pierwsze miejsce z zawodnikiem z Czech. W tym samym turnieju w kategorii do 63kg wystartował zawodnik z ULKS Owsiszcze Dominik Pięk. Dominik tak samo jak jego kolega z Raciborza Przemek zdobył srebrny medal.