Młodziczki Zorzy znów brązowe

04.02.2013 15:40 | 0 komentarzy | art

W sobotę 2 lutego odbył się ostatni turniej z cyklu finałowego Mistrzostw Śląska młodziczek w piłce siatkowej. Siatkarki Zorzy wywalczyły brązowy medal.

Brązowa drużyna młodziczek Zorzy Wodzisław Fot. Zorza Wodzisław

W poprzednich turniejach mistrzowski tytuł zapewniły sobie już siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała. W ostatnich zawodach wszystkie występujące zespoły miały jeszcze szanse na zajęcie drugiego miejsca. W ostatnim turnieju, oprócz Zorzy wystąpiły drużyny MKS Dąbrowa Górnicza (gospodynie turnieju) i VC Victoria-MOSiR Cieszyn. W pierwszym meczu turnieju Dąbrowa Górnicza pokonała 2:0 Victorię Cieszyn. W drugim turniejowym meczu siatkarki z Cieszyna pokonały po niezwykle zaciętym meczu Zorzę 2:1. W trzecim pojedynku turnieju siatkarki z Wodzisławia o srebrny medal rywalizowały z gospodyniami. We własnej hali zawodniczki z Dąbrowy okazały się jednak najlepsze i pokonały Zorzę 2:0. Ostatecznie więc młodziczki Zorzy Wodzisław zdobyły brązowe medale Mistrzostw Śląska. Tym samym podopieczne trenera Mariusza Lechowicza powtórzyły ubiegłoroczny sukces w tej kategorii wiekowej. W obecnym sezonie było to jednak zadanie nieporównywalnie trudniejsze bo w rozgrywkach wystartowały aż 54 zespoły. W dodatku najlepszą przyjmującą turnieju została zawodniczka Zorzy Katarzyna Szymańska, a najwartościowszą zawodniczką zespołu została Monika Jordan, kapitan wodzisławianek. Dzięki trzeciemu miejscu na Śląsku, Zorza zakwalifikowała się do turnieju 1/8 Mistrzostw Polski.

Skład Zorzy: Jordan (kapitan), Szymańska, Marchewka, Molęda, Dajnowicz, Skowron, Szczygieł, Dziwisz, Gergałow, Lechowicz, Kołodziej, Jaskólska.