Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Dobry początek, słaby koniec - koszykarze RKK AZS zakończyli sezon

09.02.2013 15:09 | 2 komentarze | kozz

Trzecioligowi koszykarze z Raciborza rozegrali ostatni mecz w tym sezonie. Końcowym akcentem był mecz finału B z MOSM Bytom, który został rozegrany w Arenie Rafako.

Koszykarze RKK AZS Racibórz bardzo dobrze spisali się na początku meczu. W pierwszej i drugiej kwarcie prowadzili kilkoma punktami. Dużo gorzej było po przerwie. Tylko trzecią kwartę raciborscy zawodnicy przegrali aż 21 punktami. To zdecydowanie zaważyło na końcowym rezultacie. Ostatecznie RKK AZS przegrał we własnej hali z MOSM Bytom 66:92.

Najlepszym punktującym RKK w dzisiejszym meczu był Emil Szwed (24), za nim Marek Szalc (17) i Damian Półtorak (10). Do rozgrywek trzeciej ligi RKK AZS Racibórz wróci w październiku.

W całym sezonie raciborskiej ekipie, która zadebiutowała w profesjonalnej koszykówkce, udało się wygrać dwa mecze z Gliwicami.

RKK AZS Racibórz - MOSM Bytom 66:92 (20:20, 14:15, 17:38, 15:19)