UKS Jedynka ERBUD: seniorki zakończyły sezon

12.02.2013 17:13 | 3 komentarze | KP

Porażką ze Spartakusem Zabrze zakończyły trzecioligowy sezon siatkarki UKS Jedynka ERBUD Rybnik. Podopieczne trener Michaliny Cichceckiej zajęły ostatecznie piąte miejsce w rozgrywkach.

Na ostatni w tym sezonie mecz trzecioligowy rybnickie siatkarki wybrały się do Zabrza, gdzie zmierzyły się z miejscowym Spartakusem. Początek spotkania to lepsza gra zabrzanek. Przyjezdne miały problemy z zaadoptowaniem się do ciasnej i niskiej hali, szwankowało przyjęcie. To spowodowało, że partię 25:22 wygrały miejscowe, mimo, że w końcówce rybniczanki zdobyły aż 8 punktów z rzędu po świetnych serwach Patrycji Scheithauer. W drugim secie siatkarki Jedynki zagrały znacznie lepiej i bez problemu wygrały do 16, ale kolejną partię przegrały, zdobywając jedynie 13 oczek. W czwartym secie znów były lepsze od Zabrzanek (25:18), więc o losach meczu zadecydował tie-break. Po emocjonującej końcówce ze zwycięstwa cieszyły się jednak miejscowe, które wygrały 19:17 i cały mecz 3:2. - Jeżeli chodzi o cały sezon trzecioligowy to jestem zadowolona z gry dziewczyn, widać jak z meczu na mecz wykazywały siię większą pewnością siebie. Nabrały sporego doświadczenia oraz podjęły walkę z mocniejszymi zespołami. Sezon kończymy na piątym miejscu, które moim zdaniem jest bardzo dobrym osiągnięciem. Przed nami rozgrywki szkolne. Nie ukrywam, że wiążemy z nimi nadzieje na sukcesy na szczeblu wojewódzkim - podumowała trener UKS Jedynki ERBUD Rybnik, Michalina Cichecka.

UKS Spartakus Zabrze - UKS Jedynka ERBUD Rybnik 3:2 (25:22, 16:25, 25:13, 18:25, 19:17)