Unitki wygrały z Górnikiem - WIDEO

19.02.2013 19:19 | 8 komentarzy | kozz

We wtorek na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku rozegrano mecz sparingowy pomiędzy mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz, a trzecią drużyną obecnego sezonu - Górnikiem Łęczna.

Materiał wideo:

Piłkarki RTP Unia Racibórz pewnie zwyciężyły zawodniczki z Łęcznej 4:0. W pierwszej połowie jedyną bramkę dla piłkarek z Raciborza zdobyła Patrycja Wiśniewska. Pozostałe gole padły w drugiej części meczu. Najpierw z rzutu wolnego trafiła Donata Leśnik, następnie po błędzie bramkarki Górnika do bramki piłkę skierowała Chinasa Okoro Gloria, a kolejną, czwartą bramkę zdobyła ponownie Chinasa, która tylko dobiła piłkę sprzed linii bramkowej po akcji wypracowanej przez Dominikę Sykorovą.

Był to czwarty sparing Unitek w tym roku. Raciborzanki wygrały z Banikiem Ostrawa 6:0, i reprezentacją Polski do lat 17 kobiet 3:2 oraz przegrały z trampkarzami starszymi Odry Centrum Wodzisław 1:3. Kolejny sparing piłkarki z Raciborza zagrają w najbliższy wtorek. Wówczas w Krawarzu ponownie zmierzą się z piłkarzami prowadzonymi przez Sebastiana Sitka.

W meczu z Łęczną w składzie zabrakło kontuzjowanych od dłuższego czasu Anny Żelazko i Nataszy Górnickiej, a także Ivany Bojdovej i Katariny Istokovej.

RTP Unia Racibórz - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)

Patrycja Wiśniewska 27., Donata Leśnik 54., Chinasa Okoro Gloria 67., 76.

RTP Unia (I połowa): Antończyk - Leśnik, Adobea, Konsek - Mika, Kamczyk, Wieczorek, Asare - Wiśniewska - Jaszek, Chinasa.

II połowa: Janeczek - Leśnik, Adobea, Grzywińska - Wieczorek (70. Chudzik), Mika, Kmiecik, Wiśniewska - Sykorova - Chinasa, Jaszek.

Mecz toczył się przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - wiał silny wiatr, w drugiej części meczu zaczęły się obfite opady śniegu.