15.03.2013 09:43 | 0 komentarzy | kozz

W minioną niedzielę w czeskich Kobierzycach odbyła się 32 „Kobericka Dwacitka” - zawody biegowe na różnych dystansach od 6, 10 km do biegu głównego na dystansie 20 km.

Sezon biegowy rozpoczęty
Od lewej Robert Antczak, Bożena Walaszek, Jan Deńca - zawodnicy, którzy stanęli na podium biegu głównego.

W biegu uczestniczyła duża grupa biegaczy z południowej Polski w tym licznie stawili się biegacze z Raciborszczyzny plasując się na wysokich pozycjach na mecie.

Jan Deńca z LKS „Zryw” Rudnik wygrał swoją kategorie wiekową, Robert Antczak z Pawłowa był drugi w kategorii do 39 lat, a Bożena Walaszek z UKS Rudnik była 3. wśród pań w kategorii powyżej 35 lat. Na dystansie 6 km wygrał Piotr Jeziorski nauczyciel z Tworkowa tuż za nim linię mety na drugim miejscu przebiegł Patryk Zachwiey z Pietrowic, trzeci był Kamil Kalus z Pawłowa, a 5. Dawid Kubisz ze Strzybnika. Kazimierz Grycman z Ciechowic był piąty w biegu na 10 km. Wśród kobiet na 10 km Raciborzańka Gabriela Sobczyk również ukończyła bieg.