Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Dominika Bielecka wicemistrzynią kraju

03.04.2013 18:35 | 19 komentarzy | art

Zawodniczka MKS-u Wodzisław Dominika Bielecka zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek A (rocznik 1993/94) w biegach narciarskich, które rozgrywane były od 21 do 25 marca na trasach Kubalonki.

Dominika Bielecka wywalczyła tytułu w biegu na 15 km stylem klasycznym. Przegrała tylko z Marzeną Maciulewicz, która jednak była lepsza od Bieleckiej aż o 3 minuty i 13 sekund. Czas Dominiki Bieleckiej wyniósł 52:38:0 i dał jej zarazem 9. miejsce w klasyfikacji generalnej biegu (wspólnie startowały juniorki i seniorki). Zawodniczka MKS-u startowała też w sprincie seniorek, rozgrywanym klasykiem, zajmując w tym wyścigu 12. miejsce.

Na Kubalonce startowali również biegacze UMKS-u Marklowice. Sven Rakoszek zajął 9. miejsce w biegu na 30 km stylem klasycznym w kategorii juniorów A, co dało mu zarazem 18. miejsce klasyfikacji generalnej wyścigu (wspólny bieg juniorów i seniorów). Rakoszek zajął też 12. miejsce w sprincie seniorów stylem klasycznym. Z kolei Sylwia Molitor druga zawodniczka w klasyfikacji Pucharu Polski juniorek B (rocznik 1995/96) zajęła 17. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym seniorek.