Błoński i Ersetic z medalami mistrzostw Polski

29.04.2013 09:22 | 0 komentarzy | kozz

Zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz znowu pokazali, że są najlepszymi zawodnikami w kraju. W 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach klasycznych wywalczyli 2 medale oraz dwa 5 miejsca.

Impreza odbyła się 26-27 kwietnia w Kostrzynie nad Odrą. W kategorii do 60 kg Dawid Ersetic wywalczył srebrny medal, udowodnił, że mimo niedawno zmienionej kategorii wagowej na wyższą dalej jest w formie. Dawid pokonał w drodze do finału samych utalentowanych zawodników, Jakuba Szczepaniaka (Śląsk Wrocław), Mariusza Łosia (Agros Zamość), Michała Tracza (Śląsk Wrocław), nasz zawodnik po wyrównanym pojedynku uległ tylko Edwardowi Bergersjanowi (Cartusia Kartuzy). Finałowy przeciwnik Dawida był medalistą Mistrzostw Europy Seniorów, co świadczy o wysokim poziomie w tej kategorii wagowej.

Kolejnym medalistą z Raciborza został Kamil Błoński. W ciągu ostatniego roku Kamil w kraju nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Jest dumą raciborskich zapasów, osiąga sukces za sukcesem. W Kostrzynie nad Odrą stoczył 4 pojedynki z których wychodził jako wygrany. Najcięższą walką Kamil była walka z Łukaszem Banakiem (Śląsk Wrocław), którą wygrał po trzech rundach. Warto wspomnieć, że Łukasz Banak w zeszłym roku walczył na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Kamil w finale pokonał Tomasza Bujaka (Agros Zamość).

Tuż za podium na 5 pozycji uplasował się w kategorii do 66 kg Mateusz Wanke, który w walce o brązowy medal przegrał z Dawidem Karacińskim. Tak samo jak Wanke na 5 pozycji skończył turniej Mateusz Wolny 74 kg. Mateusz nie trafił z formą i nie udało mu się obronić medalu z zeszłego roku. Przegrał medal z Jackiem Tomaszewskim.

Kolejnym sukcesem dla Raciborza jest złoty medal Grzegorza Wanke 66 kg młodszego brata Mateusza Wanke. Grzegorz wywalczył złoty medal dla klubu ZKS Miastko, ale na co dzień trenuje w Ośrodku Szkolenia Sportowców w Raciborzu oraz jest studentem 2 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Grzegorz w walce finałowej miło zaskoczył trenerów wygrywając z ostatnio niepokonanym Edgarem Melkumowem.

Na niższych pozycjach uplasowali się:
Krzysztof Bańczyk 74 kg – 8 miejsce
Arkadiusz Gucik 60 kg – 9 miejsce
Vadim Łaszewicz 84 kg – 17 miejsce

W klasyfikacji drużynowej "Unia" Racibórz zdobyła wysokie 5. miejsce.

UWAGA RELACJA Z MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W ZAPASACH KLASYCZNYCH ZOSTANIE RETRANSMITOWANA W PROGRAMIE TVP SPORT 28.04 i 29.04 O GODZINIE 16.00.