imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Sukcesy pływaków ZST

02.05.2013 15:32 | 0 komentarzy | pm

REKREACJA – Pływanie.

W Siemianowicach Śląskich odbyły się mistrzostwa Śląska nauczycieli i pracowników oświaty w pływaniu. ZST w Rybniku reprezentowała Anna Duda – nauczycielka wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa, która startowała na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Ostatecznie rybniczanka wygrała tę konkurencję. Kilka dni później w Gliwicach na ośrodku „Olimpijczyk” odbyły się Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu MASTRES rozgrywane w ramach pucharu Polski, gdzie Anna Duda wystartowała w czterech konkurencjach, zwyciężając na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów dowolnym oraz 200 metrów dowolnym. Na dystansie 50 m dowolnym uplasowała się na 2. miejscu. Warto dodać, iż w imprezie udział wzięło 150 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z całej Polski. Podczas zawodów pobito 20 rekordów Polski. Sukcesy pedagoga przekładają się również na sukcesy uczniów rybnickiego „tygla” czyli Zespołu Szkół Technicznych, którzy 22 marca na pływalni krytej w Rybniku – Boguszowicach wystartowali w zawodach pływackich „LICEALIADA 2013”, gdzie w klasyfikacji generalnej wywalczyli 4. miejsce (na 13 startujących szkół z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia i Knurowa).