Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Fatalna seria Odry Wodzisław trwa

05.05.2013 10:46 | 77 komentarzy | art

Jedna stuprocentowa okazja to za mało by myśleć o przełamaniu serii spotkań bez zdobytej bramki i punktu. W sobotni wieczór Odra Wodzisław uległa 0:2 swojej imienniczce z Opola i była to niestety porażka w pełni zasłużona.

Marcin Staszewski był jedynym zawodnikiem Odry Wodzisław, który mógł w sobotę zdobyć gola.

Decydujące wydarzenia miały miejsce w 58. minucie spotkania. Dawid Tomanek łatwo ograł na lewej stronie obrońcę Odry i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Żadnemu z zawodników gospodarzy nie udało się przeciąć tego podania i zamykający akcję Sebastian Deja mógł zapytać Tomasza Bąkowskiego w który róg bramki ma posłać mu piłkę. W tym momencie było już jasne, że trzy punkty pojadą do Opola. Gospdoarze zupełnie nie wyglądali na zespół, który może wyrównać. - Po straconej bramce przestaliśmy wierzyć, że możemy przełamać złą passę i w tym meczu strzelić wreszcie tego pierwszego wiosennego gola – przyznał po meczu Tomasz Bąkowski. Chociaż trzeba zaznaczyć, że i przed stratą bramki gospodarze nie rozgrywali wielkiego meczu. Jedyną dogodną okazję mieli w 55. minucie meczu. Marcin Staszewski najpierw minął się z piłką po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale od razu dostał okazję do poprawki. Niestety stojąc na 7. metrze uderzył wysoko nad bramką.

W 83. minucie goście postawili przysłowiową kropkę nad „i”. Adam Setla przeciął w środku pola podanie od jednego z zawodników gospodarzy popędził na bramkę Bąkowskiego i strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania.

Odra Wodzisław przegrała 4 spotkanie z rzędu. Jej wiosenna zdobycz to 0 punktów i 0 strzelonych goli, przy 6 bramkach straconych. - My w tych meczach nie byliśmy na straconej pozycji, ale graliśmy z drużynami czołówki. Teraz przychodzi czas na mecze z drużynami z niższych miejsc i to w tych starciach musimy zdobywać punkty – powiedział po meczu Piotr Sowisz, trener Odry Wodzisław. - Odra Opole była drużyną zdecydowanie lepszą i dojrzalszą pod każdym względem – ocenił trener gospodarzy.

Skład Odry Wodzisław: Bąkowski, Gać, Grabowski, Sławik, Gojny, Balcer (76. Czogalik), Polak (63. Zyguła), Jakosz, Kukla (76. Semeniuk), Walczak (76. Górnicki), Staszewski

Odra Wodzisław – Odra Opole 0:2

Bramki: Deja (58.), Setla (83.)

Więcej o meczu, a także o sporych problemach kadrowych Odry Wodzisław we wtrokowym wydaniu "Nowin Wodzisławskich".