Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Trzy punkty zostały w Godowie

05.05.2013 22:08 | 0 komentarzy | KG

"Nie zawsze faworyt wygrywa"  - Takim zdaniem można podsumować mecz rozegrany pomiędzy Olzą Godów a Startem Mszana. Mimo iż statystyki meczowe zdecydowanie przemawiały na korzyść Startu to właśnie gospodarze zainkasowali trzy punkty.  Mecz XXIII kolejki rybnickiej A klasy zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mirosława Studniczka 2:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę do szatni zdobył stoper Szymon Lajda. Z początkiem drugiej połowy meczu Start zdobył bramkę wyrównującą. Jej autorem został pomocnik Rafał Grzegoszczyk. Pierwszy kwadrans drugiej części spotkania zdecydowanie należał do piłkarzy Mszany. Mateusz Skomro popisał się mocnym uderzeniem w słupek bramki. Znów Rafał Grzegoszczyk próbował podwyższyć wynik spotkania, jednak bezskutecznie. W 64 minucie meczu  Mateusz Falkowicz wyprowadził Olzę na prowadzenie. Start próbował wyrównać rezultat spotkania jednak bezowocnie. Mszana kończyła spotkanie w dziesiątke.  Na siedem minut przed zakończeniem meczu napastnik Janusz Muszyński otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie łokciem obrońce rywala. Obie drużyny do ostatnich minut walczyły i trzymały w napięciu swoich kibiców.

Olza Godów - LKS Start Mszana 2:1 (1:0)
Szymon Lajda 44., Mateusz Falkowicz 64. - Rafał Grzegoszczyk 51.