Raciborzanin z Dariuszem Michalczewskim na maratonie w Pradze

18.05.2013 09:14 | 7 komentarzy | kozz

W niedzielę 12 maja w stolicy Czech odbył się Volkswagen Prague Marathon. Była to już 19. edycja tego biegu.

Po raz kolejny padł rekord frekwencji i na linii startu stanęło ponad 9 i pół tysiąca biegaczy. Nicholas Kemboi z Kataru oraz Carolice Rotich z Kenii zwyciężyli w maratonie  uzyskując czas 2:08.51 i 2:27.00.

Jak co roku Praga cieszy się wielkim zainteresowaniem zawodników z Polski. Maraton ukończyło 198 Polaków z których najszybszym był Adrian Antczak czas 3:03.43.
Nie zabrakło tam również biegaczy z Raciborza: Jarosław Fijałkowski z czasem 3:28.48 uplasował się na 21. miejscu wśród Polskich zawodników oraz Henryk Hejmanowski z czasem 3:52.25 na 62. miejscu.

Na trasie pojawiło się wiele znanych i ciekawych osobistości m.in. zawodowy mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski.