Mariusz Rębisz na pudle maratonu opolskiego

21.05.2013 12:29 | 2 komentarze | kozz

W niedzielę 19 maja biegacze w liczbie 158 maratończyków i 286 półmaratończyków rozpoczęli zmagania z dystansem, słońcem, temperaturą i samymi sobą na trasie III Maratonu Opolskiego.

Bieg wygrał Kenijczyk Joel Eldoret Komen przed rodakiem Allanem Kitale Ndiwą i Polakiem Romanem Kamińskim. Wśród pań zwyciężyła Białorusinka Halina Karnaszewicz, przed Kenijką Hellen Kimutai i Polką Joanną Drewnicką-Ogrodnik. Świetny rezultat uzyskał Raciborzanin - Mariusz Rębisz, który dzięki uzyskanemu czasowi (3:13:38) zajął trzynaste miejsce, a trzecie w kategorii M40. - Były bardzo trudne warunki ze względu na 30-stopniowy upał, który nawet Kenijczykom niepozwolił na osiągnięcie "przyzwoitych wyników" - powiedział Rębisz.