środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

25.05.2013 20:55 | 10 komentarzy | KG

Derbowe spotkanie rozegrane w sobotnie popołudnie pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów a Startem Mszana zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Dróżdża. Rywal zza miedzy uległ gospodarzom spotkania i poniósł porażkę 1:0. Poprzednie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Mszany 6:1.

Derbowe zwycięstwo Gwiazdy

Mimo iż Start wystąpił w nieco okrojonym składzie to właśnie z początkiem spotkania mógł wyjść na prowadzenie. Zawodnik Artur Kuczka nie zdołał pokonać golkipera Gwiazdy - Pawła Lajdy. Dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał również Mateusz Skomro. Lider rybnickiej A Klasy konsekwentnie zagospodarował jedną z wielu sytuacji podbramkowych. W 30 minucie meczu padła jedyna w tym spotkaniu bramka. Po wykonaniu rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mirosław Stabla. Jak na spotkanie derbowe przystało w meczu nie brakowało woli walki i ambitnej postawy piłkarzy. Brak podstawowych zawodników w zespole Startu nie przeniósł się aż tak bardzo na styl gry drużyny. Gospodarze spotkania nie zanotowali żadnej porażki od pięciu kolejek i mimo braków personalnych Mszany tylko raz usadowili piłkę w bramce. Podopieczni Mariana Piechaczka do ostatnich minut meczu ambitnie walczyli. Szansę na wyrównanie w końcówce spotkania miał kapitan Rafał Grzegoszczyk, który niewiele się myląc posłał piłkę minimalnie obok lewego słupka. Gwiazda umocniła się na pozycji lidera, a Start przesunął się na trzecie miejsce rybnickiej A Klasy.

LKS Gwiazda Skrzyszów - LKS Start Mszana 1:0
Mirosław Stabla 30.

Gwiazda: Paweł Lajda, Tomasz Dzróżdż, Karol Kanafek, Grzegorz Porwoł, Piotr Dudek, Łukasz Śleczek, Łukasz Jackowski (62. Paweł Grabiec), Mateusz Marek (55. Bartosz Kanafek), Mirosław Stabla, Wojciech Szuła, Tomasz Tomiczek.

Pozostali rezerwowi: Krzysztof Strek, Kamil Kordek, Karol Szuła, Adam Zielonka,

Żółte kartki: Piotr Dudek, Krzysztof Stręk.

Trener: Piotr Dróżdż.

Start: Adrian Henkel, Jonasz Pukowiec, Bartłomiej Kuźnik, Wojtek Telicha, Kamil Świerczek, Rafał Grzegoszczyk, Mateusz Skomro, Łukasz Florek (60. Grzegorz Seidel), Karol Dzierżęga, Artur Kuczka, Artur Grabiec.

Żółta kartka: Rafał Grzegoszczyk.

Trener: Marian Piechaczek.

Piotr Dróżdż, trener Gwiazdy Skrzyszów:
Poziom spotkania nie był wysoki, ale to był mecz derbowy więc było dużo walki i tez przypadku. Moim zdaniem byliśmy w tym meczu o tą jedną bramkę lepsi.

Marian Piechaczek, trener Startu Mszana: Trudny mecz bo nie mieliśmy pełnego składu, zdekompletowana kadra po ostatnim spotkaniu z Gołkowicami sędzia osłabił nasz zespół. Mimo to chłopcy ambitnie walczyli do ostatnich minut spotkania co bardzo mnie cieszy.Przed nami kolejne mecze, w tym myślę zabrakło troszeczkę szczęścia i precyzji ale no coż taka jest piłka nożna.