Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Piłkarze skoczyli sobie do gardeł. Energetyk wygrał z Ruchem

09.07.2013 21:02 | 9 komentarzy | kozz

We wtorkowe popołudnie na boisku KS Wielopole rozegrano mecz towarzyski pomiędzy beniaminkiem pierwszej ligi Energetykiem ROW Rybnik, a zespołem Ruchu Zdzieszowice, który występuje w II lidze.

Lepszy okazał się beniaminek pierwszej ligi prowadzony przez trenera Ryszarda Wieczorka. Rybniczanie wygrali 3:1. Pierwszą bramkę dla ekipy ROW-u zdobył nowopozyskany Senegalczyk Idrissa Cissé. Ruch zdołał wyrównać po golu Pawła Baraniaka, który dobił strzał obroniony przez golkipera Energetyka - Daniela Kajzera. Rybnik zdobył jeszcze dwa gole. Przed przerwą do siatki z rzutu karnego trafił Mariusz Muszalik, a po przerwie pięknym strzałem głową na 3:1 podwyższył Paweł Staniczek.

Jeszcze w pierwszej połowie doszło do małej bójki. Zawodnicy skoczyli sobie do gardeł, przez co niezbędna była interwencja arbitra. Obaj piłkarze zostali usunięci z boiska na kilka minut.

W drużynie Zdzieszowic ponad połowę meczu zagrał testowany zawodnik LKS Krzyżanowice - Adrian Kamczyk.

Energetyk ROW Rybnik - Ruch Zdzieszowice 3:1
Idrissa Cissé 24., Mariusz Muszalik 29.-k., Paweł Staniczek 49. - Paweł Baraniak 25.

Energetyk ROW Rybnik: Daniel Kajzer (46. Marcin Skrzeszewski) - Marek Krotofil (46. Michał Adamczyk), Marcin Grolik (46. zawodnik testowany), Szymon Jary (70. Sebastian Musiolik), Daniel Kutarba (46. Mateusz Szatkowski) - Rafał Kurzawa (46. Marek Gładkowski), Mariusz Muszalik (46. Michał Stroka), Kamil Kostecki (46. Paweł Staniczek), Daniel Feruga (46. Tomasz Kasprzyk), Jarosław Wieczorek (46. Łukasz Bałuszyński) - Idrissa Cissé (46. Roland Buchała).

Ruch Zdzieszowice: Marcin Feć - Michał Bachor, Adrian Pajączkowski, Sebastian Polak, zawodnik testowany - Paweł Baraniak, Łukasz Damrat, Paweł Dyczek, Marcin Lachowski - Dawid Hanzel, Paweł Sendecki. Grali także: Tomasz Kasprzik, Przemysław Bella, Mariusz Kampa, Denis Sotor, Mariusz Kapłon, Michał Filipowicz, Łukasz Ryncarz, Dawid Kiliński, Daniel Nowak, zawodnik testowany.