środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Dawid Żebrowski z nowym rekordem Polski i złotem OOM

29.07.2013 12:56 | 0 komentarzy | kozz

Dawid Żebrowski z SMS Racibórz wynikiem 13,55 s., ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 110 m przez płotki. Ten rewelacyjny wynik młody lekkoatleta zanotował podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi (26-28.07).

Bieg eliminacyjny Dawid pobiegł spokojnie, aby uzyskać awans do finałów. Znając dynamikę z jaką atakuje płotki , przez co naraża się na urazy, było to bardzo rozsądne taktyczne posunięcie. W finale Dawid pokazał już cały swój sportowy kunszt i z rekordowym wynikiem oraz dużą przewagą nad rywalami, uplasował się na pierwszej pozycji na OOM zdobywając złoty medal mistrzostw Polski. Zawodnik z dumą mógł stanąć na najwyższym stopniu podium wraz ze swoim trenerem Karolem Szynolem po odbiór zasłużonego złotego medalu. Na Olimpiadzie w Łodzi startowali również inni uczniowie ZSOMS Racibórz. Na wysokim 6. miejscu uplasował się Szymon Waskin (trener Kazimierz Stępień), który dystans 1500m pokonał w czasie 4;04,49 min. Szesnaste miejsca zajęli: Judyta Rębisz (trener Piotr Morka) w biegu na 800m 2;27,48 min. oraz Kacper Wieczorek (trener Joanna Skalik) w biegu na 100 m 11,48 s.