Zemdlało pięciu biegaczy. Deńca znów zwycięża

05.08.2013 10:28 | 5 komentarzy | kozz

3 sierpnia w Jaworznie odbył się 18. Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 km. Spod Miejskiego Centrum Kultury i Sportu blisko 700 zawodników w ponad 40 stopniowym upale ruszyło na bardzo wymagającą trasę w kierunku Szczakowej.

Tropikalny upał wielu zawodnikom dał się we znaki, aż 5 biegaczy zemdlało na trasie doznając udaru, kilkunastu nie ukończyło biegu schodząc z trasy. Zwyciężył Launen Kwalia z z Kenii przed zawodnikami z Ukrainy. Jan Deńca z Rudnika zdecydowanie wygrał kategorię M-60, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był 3. w kategorii M-50, Robert Antczak z Pawłowa 4. kategorii M-30, Wiesław Rzeczyński z Raciborza był 5. wśród 60-latków. Ponadto bieg ukończyli Marcin Mogilski, Tomasz Kaliciak z Raciborza, Tomasz Bachorski z Owsiszcz.