Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

01.10.2013 14:51 | 1 komentarz | kozz

Miesiąc wrzesień obfitował w imprezy biegowe. 22 września w Bytomiu odbył się V Bytomski Półmaraton w którym uczestniczyli biegacze z Raciborza: Mariusz Rębisz, Marcin Mogilski i Michał Lorenz.

Weekendowe bieganie raciborzan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym samym dniu w Jastrzębiu odbył się Ogólnopolski Bieg na 10 km „Jastrzębska Dycha” w którym Robert Antczak był 3. w kategorii 30-latków, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej zwyciężył w kategorii 50-latków, Jan Deńca z Rudnika wygrał kategorię 60-latków, a Wiesław Rzepczyński z Raciborza był drugi w tej kategorii. Ponadto bieg ukończyli Jakub Bugdol, Grzegorz Bulenda, Adam Majchrzak, Jacek Zapart, Ryszard Baran, Piotr Lofler, Bożena Lofler, Katarzyna Zapart (wszyscy z Raciborza), Ryszard Skupień z Łańc.

W sobotę 28 września w Mikołowie odbył się XI Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 km Jan Deńca z Rudnika wygrał kategorię 60-latków, a Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był drugi wśród 50-latków. W ostatnią niedzielę w Knurowie odbył się 21. Międzynarodowy Bieg Uliczny na 10 km wśród blisko 400 startujących biegaczy była liczna grupa z Raciborszczyzny. Jan Deńca wygrał swoją kategorię, a Wiesław Rzepczyński z Raciborza wygrał kategorię 65-latków, Andrzej Grzesik był drugi w swojej kategorii. Ponadto bieg ukończyli Ryszard Skiba, Mirosław Marmut, Grzegorz Bulenda, Henryk Hejmanowski, Małgorzata Przgendza, Gabriela Sobczyk (wszyscy z Raciborza).