Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Pożegnalny mecz RTP Unia Racibórz

10.11.2013 19:23 | 16 komentarzy | kozz

Dla większości piłkarek był to pożegnalny mecz w barwach raciborskiej Unii. - Od rundy wiosennej będziemy grali młodzieżą - mówi prezes Józef Teresiak. Mistrzynie Polski, piłkarki Unii Racibórz rozegrały w Głogówku mecz 1/8 Pucharu Polski. Przeciwnkiem był tamtejszy Rolnik B. Głogówek.

Unitki wygrały 5:0. Bramki dla pięciokrotnych mistrzyń Polski zdobyły Natalia Chudzik (2), Dżesika Jaszek (2) i Marta Mika (1). Spotkanie z Rolnikiem było ostatnim meczem Remigiusza Trawińskiego jako trenera i sponsora RTP Unia Racibórz.

Przyszłością Unii są młode piłkarki, które do tej pory grały w Gamowie i Pawłowie. - Łącznie pod nazwą RTP Unia Racibórz od rundy wiosennej będzie trenowało około 30 piłkarek - oznajmił prezes Teresiak. Nie wiadomo w jakich rozgrywkach drużyna wystartuje. Rozważane są opcje kontynuowania Ekstraligi, bądź też rozpoczęcie rywalizacji w III lidze. Więcej na temat przyszłości Unii będzie można powiedzieć na początku nowego roku. Trenerem zespołu najprawdopodobniej zostanie dotychczasowy asystent Trawińskiego - Andrzej Jasiński.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn była słaba. Trener Remigiusz Trawiński w wyjściowym składzie dał pograć piłkarkom, które mniej grały w dotychczasowych meczach. Odbiło się to trochę na jakości gry. Raciborskie zawodniczki dopiero w 40. minucie po rzucie karnym Natalii Chudzik zdobyły pierwszą bramkę.

Po zmianie stron i wprowadzeniu trzech nowych piłkarek mecz był dużo szybszy, z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Piłkarki Rolnika B. Głogówek broniły się jak potrafiły. W 68. minucie po dośrodkowaniu Chudzik gola zdobyła Marta Mika. Siedem minut później było już 0:3 po asyście Eweliny Kamczyk gola zdobyła Chudzik. W końcówce dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Dżesika Jaszek zdobywając bramki w 80. i w 3. minucie doliczonego czasu gry.

Wkład Remigiusza Trawińskiego w rozwój piłkarstwa kobiecego docenili działacze Rolnika, którzy przed meczem wręczyli założycielowi RTP Unia pamiątkową paterę.

Rolnik Biedrzychowice - RTP Unia Racibórz 0:5 (0:1)
Chudzik 40.-k., Mika 68., Chudzik 75., Jaszek 80., Jaszek 90.+3.

Skład RTP Unia Racibórz: Wilk - Leśnik, Górnicka, Konsek - Chudzik, Mika, Rozmus (46. Grzywińska), Wieczorek (46. Kamczyk), Zdunek, Fidos (46. Wiśniewska), Jaszek.