Szybkie ciosy Bartłomieja Sochy. Lubomia w finale Pucharu Polski - zobacz wideo!

24.11.2013 19:41 | 47 komentarzy | kozz

Już w 17. sekundzie meczu gola dla Silesii Lubomia strzelił Bartłomiej Socha. Minutę później było już 2:0 ponownie po trafieniu Sochy. Zawada drugą połowę grała w "dziesiątkę", gdy Tomasz Kukla pod koniec pierwszej został usunięty z boiska przez sędziego Sławomira Kozioła. Ostatecznie górą Lubomia, która wygrała 5:2. Zobacz wideo!

Materiał wideo:

Mecz rozgrywany był przy silnym wietrze i lekko padającym deszczu. W pierwszych minutach najlepiej odnalazła się ekipa przyjezdna, która szybko prowadziła 2:0 po golach Bartłomieja Sochy. Niespełna 10 minut później kontaktowego gola zdobył Grzegorz Szymiczek. Silesia podwyższyła na 3:1 po strzale Sochy z rzutu wolnego pośredniego podyktowanego przez sędziego za... przeklinanie. Jeszcze przed przerwą atmosfera zrobiła się gorąca. Arbiter próbował uciszyć gospodarzy, którzy nie zgadzali się z jego decyzjami. Przerwa trwała blisko 10 minut, a przez ten czas sędzia usunął z ławki rezerwowych m.in. trenera Roberta Tkocza, a także z boiska kapitana Zawady Tomasza Kuklę. Po przerwie grająca w "dziesiątkę" Zawada spisywała się jeszcze lepiej niż w pierwszej połowie. Efektem tego był gol na 2:3 autorstwa Szymiczka. Naprzód kilkukrotnie był bliski wyrównania. Raz piłka trafiła w poprzeczkę. Końcówka meczu należała jednak do drużyny gości. Na 4:2 podwyższył znów Socha, trafiając w tym meczu po raz czwarty. Piątego gola, a swojego pierwszego i jedynego w tym spotkaniu zdobył Tomasz Zieliński. Silesia Lubomia dołączyła zatem do Unii Turza Śląska i na wiosnę obie ekipy zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz.

SPORTNOWINY.PL NA FACEBOOK'U LUBIĘ TO!

LKS Naprzód 46 Zawada - LKS Silesia Lubomia 2:5 (1:3)
Grzegorz Szymiczek 9., 66. - Bartłomiej Socha 1., 2., 36., 81., Tomasz Zieliński 87.

Żółte kartki: Piotr Jęczmionka, Tomasz Kukla (obaj Zawada) - Wojciech Matuszek, Mariusz Makosz, Grzegorz Brózda (wszyscy Lubomia).

Czerwona kartka: Tomasz Kukla (Zawada, 44.)

Sędziowali: Sławomir Kozioł, Dariusz Lenort, Zdzisław Matysiak (podokręg Racibórz)

ZAWADA: Pozimski - Kurzawa, Gardawski, Kubecki, Pochcioł (46. Frycz), Skrobacz, Jęczmionka (60. Swaczyna), Czogalik (46. Burdacki, 89. Barański), Szymiczek, Wodecki, Kukla. Trener: Robert Tkocz, masażysta: Dariusz Gawryszyk, kier. druż.: Andrzej Brawański.

LUBOMIA: Burek - Brózda, Dżedżora (83. Zdrzałek), Makosz, Kowol (70. Glenc), Lindner (46. Kondziołka), Matuszek, Świątecki, Zacharko, Zieliński, Socha. Ponadto: Ledwoń. Trener: Wojciech Matuszek, kier. druż.: Wojciech Chłapek.