Czwartek, 6 października 2022

imieniny: Artura, Brunona, Fryderyki

RSS

Będzie jedna Odra Wodzisław. Czy uda się odbudować wodzisławską piłkę?

14.12.2013 10:33 | 39 komentarzy | art

 

W środę 11 grudnia Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR Centrum Wodzisław, w obecności prezydenta Wodzisławia oraz przedstawicieli APN Odra Wodzisław i MKP Odra Centrum Wodzisław poinformował o porozumieniu, które m.in.  scali dwa oddzielne do tej pory podmioty – MKP Odra Centrum Wodzisław oraz APN Odra Wodzisław.

 

Będzie jedna Odra Wodzisław. Czy uda się odbudować wodzisławską piłkę?
Roman Zieliński, Bogdan Bojko i Grzegorz Gostyński poinformowali o porozumieniu. Fot. UM Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Porozumienie podpisano 27 listopada. Mówi ono również o współpracy z innymi wodzisławskimi klubami. Precyzuje ono, że od lipca 2014 roku III-ligowa Odra prowadzona do tej pory przez APN Odra Wodzisław występować będzie w strukturach Stowarzyszenia MKP Odra „Centrum” Wodzisław Śląski. Zarząd APN Odra Wodzisław ma doprowadzić do uregulowania wszelkich zobowiązań finansowych związanych z trzecioligowym zespołem, przekazać zespół do struktur MKP i doprowadzić do likwidacji spółki APN Odra Wodzisław Śląski. W praktyce powstanie nowy klub, który będzie prowadził centralne szkolenie młodzieży na potrzeby drużyny seniorów Odry. Seniorska drużyna zostanie zaś przeniesiona do struktur Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie występowała w strukturach Opolskiego ZPN. - W zarządzie Stowarzyszenia zostanie powołane stanowisko wiceprezesa do spraw seniorów, które obejmie przedstawiciel obecnego APN Odra. Powstanie też stanowisko ds. sportu młodzieżowego, które zostanie obsadzone przez przedstawiciela obecnego MKP. W zarządzie będą też miejsca dla przedstawicieli innych wodzisławskich klubów. Prezesem klubu będzie osoba całkowicie z zewnątrz – mówi Bogdan Bojko.

Do tej pory o zgodnej współpracy nie było mowy. Między MKP a APN co chwila dochodziło do konfliktów. - W takiej atmosferze nie było możliwe żeby wodzisławska piłka się rozwijała. Również prezydent stwierdził, że miasto pomoże piłce jeśli dojdzie do porozumienia – wyjaśnia Grzegorz Gostyński, prezes APN Odra Wodzisław. Pomoc ma polegać na tym, że w przyszłym roku wzrosną środki na dotacje dla klubów i na promocję sportu. - Czeka nas dużo pracy. Liczymy na kibiców, którzy będą ten klub wspierać. Myślę, że dużo złego zostało tu zrobione. Czas otworzyć nową historię, bez żadnych złośliwości, bez urazów – powiedział Roman Zieliński, prezes MKP Centrum Odra Wodzisław.

 

(art)