JP Telebim RLPS - Nowiny.pl wygrywają Puchar Ligi w Baborowie

27.01.2014 11:59 | 1 komentarz | MK

W sobotę 26 stycznia drużyny Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały turniej o Puchar Ligi 2013/14.

W sobotnim turnieju rozgrywanym na hali sportowej w Baborowie przy ul. Wiejskiej wzięły udział 4 drużyny - MUKS Jedynka Baborów, Lunatycy, ZSBiRR i Nowiny.pl. Turniej rozegrano systemem pucharowym (półfinały i finały). W pierwszym meczu półfinałowym ekipa MUKS Jedynka Baborów ograła młodą drużynę ZSBiRR 2:0.  W drugim półfinale Nowiny.pl wygrały 2:0 z obrońcami tytułu - drużyną Lunatyków.

W pojedynku decydującym o trzecim miejscu Lunatycy wygrali 3:1 z młodą ekipą Budowlanki i zajęli trzecie miejsce w turnieju. W finale zmierzyły się drużyny MUKS Jedynki Baborów i Nowin.pl. Obie ekipy zagrały w mocnych składach, co zapowiadało świetne widowisko.

Mecz finałowy obfitował w wiele ciekawych i długich akcji oraz wiele mocnych ataków i wspaniałych obron. Pierwszego seta wygrała nieznacznie drużyna MUKS-u, by w drugim przegrać wysoko z Nowinami, które wyrównały stan meczu na 1:1. W trzecim secie nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy Baborowa wygrywając w końcówce seta na 2:1. Nowiny.pl nie zamierzały jednak odpuszczać i pomimo nie najlepszego początku czwartego seta po dobrej i ambitnej grze doprowadziły do wyniku 2:2. Kontynuując dobrą passę gracze Nowin.pl zmotywowani dobrą grą i wiarą w zwycięstwo dobrze zaczęli tie-breaka i ostatecznie wygrali mecz 3:2 zdobywając Puchar Ligi JP Telebim RLPS 2013/14.

Najlepszym graczem turnieju (MVP) został wybrany rozgrywający drużyny Nowiny.pl Maciej Wroński.