Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Radlinianin zdobył złoto w Jerozolimie

27.02.2014 11:31 | 1 komentarz | mas

Ze złotym medalem wraca z Jerozolimy Daniel Marcol, zawodnik Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”.

Daniel Marcol zdobył złoto w turnieju drużynowym podczas szermierczych Mistrzostw Europy Kadetów rozegranych w Jerozolimie.

Reprezentacja Polski w składzie: Daniel Marcol (TS „Górnik Radlin), Maciej Bielec (Szpada Wrocław), Piotr Kapała (Kosynier Gliwice) i Wojciech Lubieniecki (PTG „Sokół Mielec”) zdobyła tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu wygrywając po kolei cztery mecze. W 1/8 turnieju pokonali wysoko reprezentację Norwegii 45:30. W ćwierćfinale pokonali reprezentację Niemiec 44:39. W półfinale zwyciężyli faworytów turnieju, drużynę Węgier, również 44:39. Finał z reprezentacją Włoch miał dramatyczny przebieg. Jednak ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli przeciwnika 45:43.

Daniel Marcol, podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego, był kluczowym zawodnikiem drużyny. Wystąpił we wszystkich czterech meczach i stoczył 10 pojedynków, z których 7 zakończyło się jego zwycięstwem, 2 remisem i tylko raz schodził z planszy pokonany. Zanotował najlepszy bilans trafień wśród polskich reprezentantów.

Bardzo udanie Daniel Marcol wystartował też w turnieju indywidualnym. Jako najlepszy z czwórki Polaków zajął 15 miejsce. W turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Kadetów wystartowało 87 zawodników z 26 państw.

Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.