Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Zawodnik Górnika Radlin trzykrotnym medalistą mistrzostw kraju

19.03.2014 08:43 | 0 komentarzy | art

Bartosz Sawicki, pływak Górnika Radlin zdobył trzy medale mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków, które w dniach 6-9 marca odbywały się w Olsztynie.

Bartosz Sawicki (z prawej) ze swoim trenerem Wojciechem Szulcem Fot. Górnik Radlin

W zawodach wystąpiło prawie 600 zawodników z ponad 130 zespołów. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy Górnika Radlin Aligatora Gorzyce.

Spośród siedmiu reprezentantów Górnika Radlin zdecydowanie najlepiej spisał się Bartosz Sawicki. Wielokrotny mistrz Śląska potwierdził w Olsztynie wielką klasę. Bartosz pięciokrotnie wywalczył sobie w eliminacjach prawo startu w finałach A – trzy razy stylem motylkowym oraz po razie w stylu grzbietowym i zmiennym. Medale wywalczył w trzech finałach. Srebrne krążki zdobył w wyścigu na 100 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem zmiennym. Do tego dołożył medal brązowy za wyścig na 50 m motylkiem. Pozostali zawodnicy Górnika - Jędrzej Błądek, Karol Cwajna, Julia Kaczmarczyk, Szymon Rdzanek, Weronika Rzemieniak i Aleksandra Łoteckaalbo kwalifikowali się co najwyżej do finałów B albo też kończyli starty na eliminacjach.

Z dobrej strony zaprezentowała się również zawodniczka Aligatora Gorzyce. Martyna Bronek dwukrotnie ocierała się o medalowe pozycje. W starcie na 100 metrów stylem dowolnym zajęła 5. miejsce w kraju. Jeszcze lepiej spisała się w wyścigu na 200 m stylem dowolnym, w którym zajęła „najgorsze” dla sportowca miejsce czyli 4. Podium przegrała raptem o niespełna sekundę. Martyna zajęła też 8. miejsce w finale wyścigu na 200 m stylem zmiennym. Druga z reprezentantek Aligatora Zuzanna Gajtkowska, startowała w mistrzostwach bez większych sukcesów.