[FOTO] Prezent dla prezesa. Unia Turza Śląska rozbiła Polonię Marklowice

01.04.2014 00:22 | 5 komentarzy | kozz

W słoneczne sobotnie popołudnie Polonia Marklowice podejmowała na swoim terenie wyżej notowanego przeciwnika z Turzy Śląskiej.

Mecz ten, pomimo walki o czołowe lokaty w ligowej tabeli był praktycznie jednostronny. Gospodarze nie potrafili znaleźć drogi do bramki turzan, a ich szeregi obronne były coraz częściej przekraczane przez ofensywę gości. Najlepszy strzelec podopiecznych trenera Adamczyka - Paweł Kulczyk, w pierwszych minutach spotkania miał kilka dogodnych sytuacji, które po wykorzystaniu pozwoliłyby prowadzić jego drużynie. Na jego drodze stał doskonale broniący golkiper Polonii. Jego uderzenia często były blokowane przez obrońców zespołu gospodarzy. Co nie udało mu się na początku spotkania, wykorzystał w 37. minucie, dając jednobramkową przewagę swojej drużynie. Wynik do przerwy pozostał bez zmian. Turzanie niesieni głośnym dopingiem podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Kulczyk dośrodkował płasko w pole karne wprost na nogę znakomicie ustawionego Dominika Zganiacza, a ten z bliskiej odległości bez problemów wpakował futbolówkę do bramki. Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze ze straconej bramki, a już Kłopocki musiał po raz trzeci w tym meczu wyciągać piłkę z siatki. Po zespołowej akcji drużyny gości w 79. minucie idealne dośrodkowanie od swojego kolegi Skrzyszowskiego dostał Daniel Burzyński, ten robiąc zwód zostawił za sobą Kotulę i uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza Marklowic. Wynik spotkania ustalił Adam Ucher, wykorzystując rzut karny podyktowany na wspominianym wcześniej Burzyńskim. Zawodnicy Unii sprawili znakomity prezent w postaci wysokiego zwycięstwa z przeciwnikiem z góry tabeli swojemu prezesowi Joachimowi Nielabie, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.

KS Polonia Marklowice - LKS Unia Turza 0:4 (0:1)
Paweł Kulczyk 37., Dominik Zganiacz 77., Daniel Burzyński 79., Adam Ucher 89.

Żółte kartki: Piotr Szymiczek, Mateusz Rączka, Dominik Nikel, Korneliusz Kotula, Paweł Miczek - Adam Ucher

KS POLONIA MARKLOWICE: Kacper Kłopocki - Korneliusz Kotula, Piotr Szymiczek (kpt), Michał Skupień, Adam Procek - Mateusz Rączka, Paweł Miczek, Tomasz Siegmund, Michał Szulik (57. Szymon Wacławik), Dominik Nikel - Krzysztof Guderley.
Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Bartłomiej Krakowczyk, Mateusz Kordek, Jarosław Celary, Maciej Skupień. Trener: Franciszek Krótki.

LKS UNIA TURZA: Beniamin Jastrzębowski - Daniel Gojny, Gabriel Szkatuła, Tomasz Stolarski, Adam Ucher (90+1. Rafał Ganita) - Dawid Skrzyszowski (kpt) (85. Jan Krupiński), Przemysław Pawliczek, Bartłomiej Sikorski, Piotr Sitek (62. Dominik Zganiacz) - Daniel Burzyński, Paweł Kulczyk.
Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Pawlus Marek, Pawlusiński Mirosław, Sztymelski Szymon. Trener: Jan Adamczyk