Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

[VIDEO] Start lepszy od Godowa

07.04.2014 09:50 | 6 komentarzy | KG

W meczu inauguracyjnym rundę wiosenną A klasy Olza Godów podejmowała zespół Startu Mszana. Zawodnicy Piotra Łyczki przed własną publicznością ulegli drużynie Startu 0:2. Oba trafienia padły w pierwszej części spotkania.

Materiał wideo:

Od początku meczu przeważali przyjezdni. Podopieczni Mariana Piechaczka częściej i konsekwentniej nękali pole karne rywala. W 19. minucie Łukasz Adamczyk na lewej stronie boiska ograł obrońcę i podał do dobrze ustawionego Artura Grabca, który z lekkością pokonał bramkarza gospodarzy. Drużyna Godowa nie zdołała zdobyć gola wyrównującego wynik. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania jeden z obrońców Olzy niefortunnie zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł autor pierwszego trafienia – Artur Grabiec, lecz nie zdołał pokonać golkipera Krzysztofa Salacha. Łukasz Adamczyk dobił strzał z "jedenastki" i zmienił wynik meczu na 2:0. W drugiej połowie żadna z drużyn nie zamieściła piłki w bramce. W 63. minucie bramkarz Krzysztof Salach sfaulował wychodzącego sam na sam z bramką Artura Grabca, za co został ukarany tylko żółtą kartką. Niezadowolenie wyraził Łukasz Adamczyk i obraził sędziego w konsekwencji został ukarany dwoma żółtymi kartonikami, co spowodowało, że musiał opuścić boisko. Mimo przewagi personalnej Olza Godów nie zdobyła bramki kontaktowej a komplet punktów pojechał do Mszany.

Olza Godów – LKS Start Mszana 0:2
Artur Grabiec 19., Łukasz Adamczyk 42.

Olza: Krzysztof Salach, Dawid Klimek, Tomasz Kłus, Paweł Maciorowski (32. Dariusz Wodecki), Łukasz Przybyła (84. Sebastian Borek), Tomasz Włodarek, Marcin Borek, Sebastian Gatner (46. Łukasz Włodarek), Damian Nowak (78. Radosław Jakiel), Benedykt Fira, Przemysław Wodecki.

Pozostali rezerwowi: Michał Budnik, Michał Kubina.

Żółte kartki: Dariusz Wodecki 39., Tomasz Kłus 51., Krzysztof Salach 63.,

Trener: Piotr Łyczko.

Start: Adrian Henkel, Rafał Nowak, Kamil Świerczek, Wojtek Telicha, Jonasz Pukowiec, Rafał Grzegoszczyk, Damian Król, Łukasz Adamczyk, Artur Grabiec, Artur Kuczka, Grzegorz Seidel (72. Marcin Pudłowski).

Pozostali rezerwowi: Norbert Polit, Kamil Tront.

Żółta kartka: Damian Król 90., Jonasz Pukowiec 65., Łukasz Adamczyk 63.