Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Piłkarz zaatakował sędziego. Ten przerwał mecz

11.05.2014 12:13 | 129 komentarzy | pm

Tylko 61 minut trwał w Czernicy mecz pomiędzy tamtejszym Zameczkiem a Płomieniem Kobyla

W 61. minucie meczu pomiędzy LKS Zameczek Czernica - Płomień Kobyla sędzia Grzegorz Piwowarczyk po tym, jak został zaatakowany przez piłkarza z Kobyli, któremu chwilę wcześniej pokazał czerwoną kartkę, zakończył spotkanie. Miejscowi wtedy prowadzili już 3:0, a przyjezdni grali w dziesiątkę.

Obie ekipy w tym sezonie mierzą w awans do A klasy. Promocję uzyskają dwie najlepsze drużyny rozgrywek, a Czernica przed tym meczem miała 3 punkty mniej, niż Kobyla. Spotkanie miało więc ogromne znaczenie. Gospodarze chcąc wyprzedzić swojego rywala w tabeli, musieli zrewanżować się za jesienną porażkę 1:3 w Kobyli. Od początku meczu Czernica przejęła inicjatywę, którą udokumentowała w 21. minucie. Wtedy to po podaniu Dawida Wałacha sytuację sam na sam z bramkarzem Kobyli wykorzystał Krzysztof Michna. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Michał Bąk, który skorzystał z podania Krzysztofa Michny. Dla gospodarzy w tym momencie ten mecz mógłby już się skończyć, bo wynik 2:0 skutkował lepszym bilansem w dwumeczu z Kobylą. Po zmianie stron Czernica jednak ani myślała bronić korzystnego rezultatu. W 53. minucie w polu karnym faulowany był Krzysztof Michna. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć sprawiedliwość, ale jego intencje wyczuł Artur Staniek, bramkarz gości i pewnie złapał piłkę. Dwie minuty później było już jednak 3:0. Podaniem z głębi pola popisał się Robert Kuczmaszewski i oko w oko z golkiperem Płomienia stanął Bąk, który strzelając gola doznał kontuzji, po której musiał zejść z boiska. W 59. minucie dobre widowisko sportowe przerodziło się coś, czego nie powinny oglądać dzieci, których w sporej liczbie przyprowadzili na ten mecz rodzice. Najpierw dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Paweł Wystryk z Kobyli. Chwilę później w ten sam sposób z boiska wyleciał jego kolega z drużyny Michał Piątek. 23-letni zawodnik gości jednak zanim zszedł z murawy, zaatakował arbitra spotkania, który od razu odgwizdał koniec meczu. Wywiązała się szamotanina, na boisko wbiegli kibice gości, z których szczególnie jeden był agresywny. Po chwili na murawie było już kilkadziesiąt osób, ale na szczęście szybko się uspokoiło. Być może dlatego, że wśród kibiców obu drużyn byli fani w bluzach Górnika Zabrze, którzy tonowali nastroje. Po zejściu do szatni emocje jednak się nie skończyły, bowiem sędzia spotkania postanowił wezwać... policję. Po 20 minutach zjawił się w pełnym rynsztunku z bronią i w kominiarkach oddział prewencji.

LKS Zameczek Czernica - Płomień Kobyla 3:0 (2:0)
1:0 - Krzysztof Michna (21.)
2:0 - Michał Bąk (43.)
3:0 - Michał Bąk (55.)

Czernica: Remigiusz Danel - Szymon Sitko, Robert Kuczmaszewski, Patryk Kraszczyński - Dawid Wałach, Rafał Wieczorek, Jacek Porwoł, Rafał Michna, Adrian Dera - Michał Bąk (56. Robert Skiba), Krzysztof Michna.

Kobyla: Artur Staniek - Patryk Knura, Kamil Kubala, Michał Piątek, Andrzej Zapotoczny, Patryk Bulenda, Jarosław Marcisz, Wojciech Franica, Paweł Wystryk, Krzysztof Masarczyk, Mateusz Gawron (17. Patryk Pytlik).

Żółte kartki: Patryk Bulenda (22. faul), Krzysztof Masarczyk (31. faul), Krzysztof Michna (32. niesportowe zachowanie), Dawid Wałach (52. faul), Paweł Wystryk (59. niesportowe zachowanie), Paweł Wystryk (59. niesportowe zachowanie) w efekcie czerwona kartka, Michał Piątek (60. niesportowe zachowanie), Michał Piątek (61. Niesportowe zachowanie) w efekcie czerwona kartka.