środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Odra Wodzisław w tym sezonie może nie zagrać

25.07.2014 13:18 | 109 komentarzy | art

Przechodzenie Akademii Piłki Nożnej Odra Wodzisław do struktur Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaczyna powoli stawać się niekończącą się opowieścią. Wczoraj decyzję miało podjąć Prezydium Śląskiego ZPN-u. Ale nie podjęło, bo jak tłumaczy prezes Związku we wniosku Odry były nieprawidłowości.

 

Odra Wodzisław w tym sezonie może nie zagrać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawnicy Śląskiego ZPN-u dopatrzyli się nieprawidłowości w dokumentach. - APN to spółka, a w deklaracji do wniosku użyła zupełnie innej nazwy. Poza tym jest jeszcze kwestia wykreślenia Odry ze struktur Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego oficjalnego pisma. Jedynie faks, który nie może być podstawą do wniosku – odpowiada Rudolf Bugdoł, prezes Śląskiego ZPN-u.

Odra powinna teraz wskazane nieprawidłowości usunąć. Jeśli tak się stanie zarząd Związku zajmie się poprawionym wnioskiem. Ten zbiera się jednak dopiero... 2 września, a więc kiedy wszystkie rozgrywki będą już w pełni. Bugdoł sugeruje jednak, że istnieje możliwość zwołania zarządu wcześniej. - To kompetencja prezesa zarządu – mówi.

Nawet jeśli tak się stanie i Odra przed startem rozgrywek zdąży wejść w struktury Związku to i tak najprawdopodobniej wystartuje... w rybnickiej C-klasie. - Jak każdy nowy członek Związku klub powinien rozpocząć rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej w danym podokręgu – mówi Bugdoł. A w rybnickim podokręgu, pod który Odra terytorialnie należy najniższą klasą rozgrywkową jest właśnie klasa C. - Z tego co wiem to działacze Odry rozmawiali już wcześniej z wiceprezesami naszego Związku i zostali poinformowani jaka jest sytuacja. Mieli więc tego świadomość – przekonuje prezes Śląskiego ZPN-u.

 

(art)