Wtorek, 5 lipca 2022

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Jest szansa na zgodę APN Odra Wodzisław z miastem

02.07.2015 18:02 | 77 komentarzy | tora

Reprezentacja kibiców APN Odra Wodzisław oraz prezes klubu Grzegorz Gostyński przybyli 1 lipca do urzędu miasta na zaproszenie prezydenta miasta, żeby porozmawiać o przyszłości klubu.

Jest szansa na zgodę APN Odra Wodzisław z miastem
Przy mównicy Sebastian Szymura ze Stowarzyszenia Sympatyków Odra Wodzisław, po prawej prezes APN Grzegorz Gostyński. 24 czerwca 2015, sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie było odpowiedzią na prośbę, jaką w imieniu kibiców wyraził Sebastian Szymura ze Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław 24 czerwca na sesji rady miasta. Wręczył też wtedy prezydentowi Mieczysławowi Kiecy szalik klubowy. - Jak pamiętamy czasy ekstraklasy w szaliku lubił pan siadać na trybunach, przeżywać zwycięstwa i porażki naszej drużyny, a teraz nam tych emocji brakuje - mówił na sesji przedstawiciel stowarzyszenia. Apelował, aby na spotkaniu wyjaśniono relacje na linii miasto - klub.

Miasto reprezentowali Barbara Chrobok, zastępca prezydenta miasta i Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR. Jak czytamy na stronie klubowej wyjaśnienie spornych kwestii na linii miasto - MOSiR - klub było osią spotkania. "Kibiców oczywiście przede wszystkim interesował głównie start Odry w rozgrywkach ligowych i potwierdzenie rzeczywistej woli władz Wodzisławia wyrażonych we wcześniejszych deklaracjach w sprawie odbudowy i rozwoju wodzisławskiej piłki oraz konsolidacja środowiska kibicowskiego."

Przedstawiciele miasta przedstawili warunki, pod jakimi możliwe jest porozumienie. Propozycję ugody przedstawił też Grzegorz Gostyński. Jak czytamy na stronie klubowej po rzeczowych i konkretnych rozmowach ostatecznie uzgodniono, że 2 lipca urząd wystosuje pismo do Śl.ZPN popierające starania zarządu APN Odra o uzyskanie licencji na IV ligę i grę na stadionie przy ul. Bogumińskiej 8 po spełnieniu warunków uzgodnionych pomiędzy miastem, a zarządem. Urząd skieruje też do zarządu klubu list intencyjny wymieniający warunki do spełnienia przez klub, aby zakończyć spór i podjąć współpracę miasta z Odrą. Czytamy również, że urząd miasta umożliwi zarządowi APN pilne rozliczenie spornej dotacji, a zarząd APN uzupełni dokumentację.

Anna Szweda - Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wodzisławia potwierdza te ustalenia.

Więcej o sprawie w najbliższych "Nowinach Wodzisławskich".