Sobota, 1 października 2022

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

I RAFAKO Półmaraton Racibórz nominowany do Biegowego Wydarzenia Roku 2015/16

11.01.2016 14:56 | 0 komentarzy | ż

Debiutujący latem minionego roku I RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończył się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Teraz ma szansę zostać Biegowym Wydarzeniem Roku 2015/16. Wystarczy oddać swój głos, wpisując m.in. przyporządkowany imprezie kod w SMS.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz nominowany do Biegowego Wydarzenia Roku 2015/16
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto Racibórz znane jest z tradycji sportowych, samych imprez biegowych w ciągu roku organizuje 7. W ubiegłym roku największą z nich był I RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbył się 30 sierpnia. Przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem, ale zakończyło się sukcesem, o czym świadczy zdumiewająca liczba uczestników - 722 osoby z kraju i zagranicy, jak również pozytywne komentarze z ich strony.

Teraz I RAFAKO Półmaraton Racibórz ma szansę zostać Biegowym Wydarzeniem Roku 2015/16. Edycja 2015/2016 obejmuje biegi zorganizowane w okresie od 1 sierpnia 2015 do 31 lipca 2016. Głosować można już teraz. Wystarczy oddać swój głos wysyłając SMS pod numer 70068 o treści BIEGI40 i ewentualnie dodać uzasadnienie wyboru, koszt wiadomości wynosi 0,65 zł z VAT. Można również wypełnić formularz na stronie: https://www.festiwalbiegowy.pl/glos/index.php/formularz/glosowania/wydarzenie/40.

Warto przypomnieć, że w samą organizację półmaratonu zaangażowanych było blisko 400 osób. Zawodnikom zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Dzień wcześniej na terenie miasteczka biegowego odbyła się „Pasta Party”.

Organizatorem biegu było Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym zaś firma RAFAKO S.A., a w ramach wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Ewa Bugdoł, 7- krotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim oraz Igor Jakubowski, pięściarz wagi ciężkiej, wicemistrz Europy Seniorów.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz miał także wymiar charytatywny. Wspólnie z zawodnikami pobiegli członkowie Fundacji „Spartanie Dzieciom”, którzy poprzez swój udział w wydarzeniu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorej na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe Magdy z Raciborza. W ten sposób udało się zebrać 16 tys. zł i zapewnić dziewczynce kontynuację rehabilitacji oraz zakupić specjalne pasy samochodowe, aby mogła bezpiecznie podróżować.

- Rozumiemy, że przy tylu wydarzeniach biegowych faworytów możecie mieć kilku. Dlatego nie musicie czekać i wahać się z głosowaniem do ostatniej chwili, możecie wyróżnić kilka imprez i oddać na nie swój głos. Zasada jest prosta – jedna impreza to tylko jeden głos – podkreślają organizatorzy I RAFAKO Półmaraton Racibórz.

źródło: RAFAKO


Zobacz również: