Niedziela, 26 czerwca 2022

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

I RAFAKO Półmaraton Racibórz sześciokrotnie wyróżniony w Plebiscycie Złote Biegi 2015

02.02.2016 13:57 | 0 komentarzy | kozz

I RAFAKO Półmaraton Racibórz, okazał się sukcesem nie tylko na skalę miasta, ale również całego kraju. Dowodem na to jest aż sześć otrzymanych wyróżnień w plebiscycie Złote Biegi 2015 organizowanym przez prestiżowy magazyn MaratonyPolskie.pl.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz sześciokrotnie wyróżniony w Plebiscycie Złote Biegi 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy I RAFAKO Półmaraton Racibórz mają kolejne powody do dumy. Impreza, już po debiucie, zakończyła się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Teraz dodatkowo została wyróżniona w plebiscycie Złote Biegi 2015 organizowanym przez prestiżowy magazyn MaratonyPolskie.pl. Zdobyła łącznie aż 6 nagród, w tym najwyższą, za Debiut Organizacyjny 2015 r.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz otrzymał wyróżnienia w następujących kategoriach: 1 m-ce Debiut Organizacyjny, 2 m-ce Półmaratony Kameralne - poniżej 1000 uczestników, 2 m-ce Biegi Duże 500-999 uczestników, 2 m-ce Województwo Śląskie, 3 m-ce Miasta 25-100 tys. mieszkańców, 3 m-ce Bieg organizowany przez Urzędy Miast, OSIRu.

Największe raciborskie wydarzenie sportowe, którego sponsorem tytularnym jest RAFAKO S.A. zdobyło m.in. pierwsze miejsce w kategorii Debiut Organizacyjny rywalizując przy tym z wieloma innymi krajowymi imprezami biegowymi. Według ostatnich danych już ponad trzydzieści procent ludzi czynnie uprawia bieganie w Polsce. - Tak, to wielka promocja zdrowego trybu życia, ale też naszego miasta. Raciborski półmaraton znalazł się na krajowej mapie biegów, jako impreza, którą warto „zaliczyć”. I to bardzo cieszy - mówi Mirosław Lenk, prezydent Miasta i uczestnik biegu.

Wyróżnienia te są potwierdzeniem wysokiego poziomu raciborskiego półmaratonu oraz jego wspaniałej organizacji. - Nie spodziewaliśmy się, aż tylu nagród. Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni. Są one dla nas o tyle cennym wyróżnieniem, ponieważ przyznanym przez samych uczestników. A zadowoleni zawodnicy są gwarancją udanej imprezy - podkreśla Wojciech Krzyżek, wiceprezydent Raciborza, koordynujący organizacją imprezy z ramienia Miasta. - Nad organizacją półmaratonu pracował cały sztab ludzi, było ich blisko 400 osób, to dzięki nim udało się prezentować tak wysoki poziom. W tym miejscu chcę im serdecznie podziękować. Gdyby nie wy, nie byłoby tej imprezy - dodał wiceprezydent.

Nie było to pierwsze wróżenie dla tej imprezy. Niedawno I RAFAKO Półmaraton Racibórz został nagrodzony podczas Gali Sportu w Raciborzu, gdzie zdobył tytuł Imprezy Sportowej Roku 2015.

Przypomnijmy, impreza odbyła się 30 sierpnia ub. r. Wystartowało w niej 722 biegaczy z kraju i zagranicy, którym zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Trasa biegu uzyskała atest PZLA. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Dzień wcześniej na terenie miasteczka biegowego odbyła się „Pasta Party”.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem tytularnym firma RAFAKO S.A. W w ramach wydarzenia odbyły się I Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie oraz Zawody o Puchar Prezesa RAFAKO S.A. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Ewa Bugdoł, 7- krotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim oraz Igor Jakubowski, pięściarz wagi ciężkiej, wicemistrz Europy Seniorów.

- Półmaraton spodobał się nie tylko biegaczom, ale był również atrakcyjną imprezą dla mieszkańców. A przychylne opinie dodatkowo nas motywują i podkreślają sens organizacji takich przedsięwzięć. Dlatego postanowiliśmy kontynuować bieg. Już wyznaczyliśmy datę startu drugiej edycji. Mamy nadzieję, że spotka się z podobnym odbiorem jak ta ubiegłoroczna - podkreślił Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA