środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Nędza chce rozbudować ośrodek sportu

31.05.2016 05:59 | 0 komentarzy | ż

Gmina Nędza złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miałaby się tam pojawić, m.in. siłownia "pod chmurką".

Nędza chce rozbudować ośrodek sportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest szansa na polepszenie i rozbudowę infrastruktury nędzańskiego GOSiR-u. Gmina stara się o dofinansowanie u ministra sportu. - Chcemy, by mieszkańcy mieli dostęp do atrakcyjnych form rekreacji - mówi wójt Anna Iskała.

Inwestycja zakłada wymianę oświetlenia na halogenowe, montaż systemu nagłośnienia i tablicy świetlnej dla istniejącego boiska do piłki nożnej. Przy boisku planuje się montaż 80-metrowego piłkochwytu, wymianę ogrodzenia od strony boiska i montaż dwóch wiat dla piłkarzy rezerwowych, a także zakup nowego sprzętu do utrzymania boiska.

Na terenie GOSiR-u miałaby się też pojawić siłownia "pod chmurką" - konkretnie pięć stanowisk wraz z utwardzeniem terenu. Z urządzeń do ćwiczeń na zewnątrz mieszkańcy korzystają już przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy. Ta forma rekreacji cieszy się dużym powodzeniem.

Nowy sprzęt mógłby też zasilić siłownię w budynku GOSiR-u: dwie bieżnie, trzy rowery treningowe, cztery atlasy, ławki, sztangi i obciążenia.

Ośrodek sportu w Nędzy jest obiektem ogólnodostępnym i bezpłatnym. Obecny regulamin zezwala na korzystanie z obiektu wszystkim mieszkańcom. Na obiekcie odbywają się treningi, mecze, rozgrywki ligi i inne zajęcia dla osób zrzeszonych w klubie oraz zajęcia sportowe prowadzone przez szkoły.

Mieszkańcy korzystają i będą mogli korzystać z istniejącego na obiekcie placu zabaw, dwóch boisk (w czasie gdy nie odbywają się z góry ustalone treningi i zajęcia), siłowni znajdującej się w budynku ośrodka oraz przyszłej siłowni zewnętrznej.

W okresie wiosenno-letnim na terenie odbywają się imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez Gminę Nędza. Godziny korzystania z obiektu przez klub i szkoły uzgadniane są z gospodarzem obiektu. Dzieci i młodzież zrzeszone w klubie trenują pod opieką swoich trenerów i instruktorów. Dzieci i młodzież szkolna trenuje pod opieką swoich nauczycieli w-f i trenerów ze szkoły.

Na siłowni w budynku planuje się ustalić dyżury trenerów klubu sportowego, tak by chcący z niej korzystać mieszkańcy mogli trenować pod okiem przeszkolonych osób.

wójt Anna Iskała o planach rozbudowy GOSiR.mp3

źródło: UG Nędza

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.