Czwartek, 30 czerwca 2022

imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala

RSS

Nagroda dla "najlepszego Polaka"

22.08.2018 07:15 | 1 komentarz | żet

Trzy pytania do dyrektora OSiR Krzysztofa Borkowskiego o raciborski półmaraton.

Nagroda dla "najlepszego Polaka"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- 26 sierpnia organizujecie czwartą edycję raciborskiego półmaratonu. Jakie jest zainteresowanie biegaczy tą imprezą?

- Mamy 828 zapisanych uczestników i 705 osób, które potwierdziły udział w imprezie. Tak więc są jeszcze miejsca, można się zapisywać, ale jeśli nagle "obudzą się" wszyscy, którzy są zapisani, a jeszcze nie potwierdzili udziału w biegu, to limit 800 uczestników może wypełnić się bardzo szybko. Jeśli tak się nie stanie, to jeszcze w sobotę (26.08.2018 r. - red.) od 16.00 do 20.00 będzie można zapisać się w biurze zawodów przy ul. Zamkowej 4 (aquapark H2Ostróg).

- W tym roku zmieniliście trasę biegu. Czy jej nowy przebieg będzie ciekawszy dla uczestników? Co z utrudnieniami w ruchu?

- Startujemy ze stadionu, wbiegamy na most, potem przez duże rondo wbiegamy w ulicę Odrzańską, następnie biegniemy ulicami Chopina i Londzina, by wbiec na trasę znaną z poprzednich edycji półmaratonu, tyle że w tym roku pokonamy ją w odwrotnym kierunku. Zrobimy dwie pętle w centrum miasta, a następnie ulicą Kolejową zbiegniemy pod wiaduktem w ulicę Piaskową, a później ścieżką rowerową przy firmie Cobex (dawny SGL Carbon, ZEW - red.), wzdłuż Odry do parku i na stadion. Nowa trasa nie przysporzy większych problemów w ruchu niż ta z poprzednich lat. Zamknięte dla ruchu samochodowego będzie centrum miasta. Dodatkowo zamkniemy most zamkowy, ale zaledwie na 10-15 minut. Jak tylko zawodnicy znikną w ulicy Odrzańskiej, ruch zostanie wznowiony.

- Zdecydowaliście się wprowadzić rozróżnienie nagród dla biegaczy z Polski i reszty świata. Dlaczego?

- Chcieliśmy zachęcić najlepszych zawodników z Polski do spróbowania sił w naszym biegu. Żeby nie myśleli, że skoro zgłaszają się Kenijczycy (wygrywali poprzednie edycje raciborskiego półmaratonu - red.), to oni są na straconej pozycji. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić kategorię "Najlepszy Polak". Nagroda w tej kategorii jest taka sama jak w kategorii "Open" (wszyscy uczestnicy biegu - red.). Jeśli okaże się, że całe zawody wygra Polak, to zgarnie podwójną nagrodę czyli 4000 zł. Jest o co walczyć.


IV Rafako Półmaraton Racibórz odbędzie się 26 sierpnia 2018 r. Bieg rozpocznie się na wyremontowanym stadionie OSiR przy ul. Zamkowej o godz. 10.00. Metę zlokalizowano na ulicy Zamkowej. Biegacze pokonają trasę o długości 21 097,5 m.